تا 15 اردیبهشت 1403,به قیمت 1402 اشتراک بخر

تا 15 اردیبهشت 1403,
به قیمت 1402 اشتراک بخر

گیر افتادن در آسانسور و اقدامات لازم

آنچه در این مقاله می خوانید:

آسانسور پر استفاده ترین و بهترین جایگزین برای راه پله می باشد. امروزه با احداث ساختمان ها و برج های بلندمرتبه، نصب آسانسور به یک ضرورت تبدیل شده است.
به این دلیل بسیاری از افراد استفاده از آسانسور را بدلیل سهولت آن انتخاب میکنند. با این حال بعضی ها هم از گیر افتادن در آسانسور ترس دارند. شاید شما هم از اطرافیان خود داستان گیر کردن افراد را در آسانسور شنیده باشید . اینکه گیر کردن در آسانسور ترسناک است شکی نیست! اما اقدامات لازم هنگام گیر افتادن در آسانسور چیست؟

در چه صورتی آسانسورها گیر میکنند؟

  • قطع برق
  • نقص فنی
  • استفاده نادرست و بیش از ظرفیت

     

    گیر افتادن در آسانسور

 

آسانسور ها طوری تعبیه شده اند تا در صورت اختلال در حرکتشان به سرعت متوقف شوند.

گام های مهم موقع گیر افتادن در آسانسور

حفظ آرامش و خونسردی

خیلی از افراد هنگام گیر افتادن در آسانسور دچار استرس و دلهره میشوند . این مورد کاملا طبیعی است. اما اگر فکر میکنید که با گیر کردن در آسانسور دچار خفگی خواهید شد اشتباه میکنید. زیرا باید بدانید اتاقک آسانسور ایزوله نیست و هوا با بیرون آسانسور رد و بدل میشود.
در مورد افرادی هم که از تاریکی میترسند، باید بگوییم اغلب آسانسورها حتی در صورت قطعی برق هم دارای سیستم روشنایی فعال خواهد بود.
همچنین آسانسور ها به وسیله سیم بکسل های بسیار محکم جابجا میشوند که احتمال سقوط آنرا به صفر میرسانند.

سیم بکسل در آسانسور

برقراری ارتباط با افراد خارج آسانسور

سعی کنید با افراد خارج آسانسور ارتباط برقرار کنید . از آنجایی که در آسانسور امکان آنتن دهی تلفن همراه پایین است، سعی کنید با داد و فریاد بقیه ساکنین را برای کمک مطلع سازید. اگر بین طبقات گیر کرده بودید از دیگران بخواهید فورا با آتش نشانی تماس بگیرند.

دکمه‌های دیگر آسانسور را بفشارید

اگر با فشردن دکمه های زنگ و تماس فوری جوابی نگرفتید دیگر دکمه ها نیز امتحان کنید. گاهی همان دکمه بسته شدن درب گیر کرده است و باید آنرا بفشارید تا درب باز شود. از دکمه های طبقه های پایینتر هم استفاده کنید. ممکن است آسانسور بتواند به پایین حرکت کند.

از درب بالایی برای خروج استفاده نکنید

در صورت وجود درب بالایی هرگز از آن برای خروج استفاده نکنید. این راه حل شاید برای فیلم های سینمایی جواب بدهد اما در واقع منجر به برق گرفتگی شما خواهد شد.

سعی نکنید به زور درب را باز کنید

با اینکه در آاسنسور های جدید این امر طبیعتا غیر ممکن است، اما اگر این کار را انجام دهید ممکن است آسانسور بین طبقات باشد و در نهایت تعادلتان را دست دهید. پس از این کار صرف نظر کنید.

باز کردن آسانسور


مقالات مرتبط:
بیمه آسانسور

پنج تا از امکانات ساده ولی کارآمد

علیرضا گرجی

علیرضا گرجی

سرپرست تیم محتوای همساده ها و علاقه مند به حوزه کامپیوتر
5 1 رای
این مقاله چقدر برای شما مفید بود ؟
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها