گیاهان آپارتمانی با نگهداری آسان

آنچه در این مقاله می خوانید:

در این مقاله راجب گیاهانی آپارتمانی مطالعه میکنید که نگهداری آسانی در محیط های ساختمانی دارند . همساده ها سه مورد از این نوع گیاهان را برای شما در این مقاله جمع آوری کرده .

  • گیاهانی بدون نیاز به مراقب زیاد
  • نداشتن نیاز به هرس و سر زدن
  • نداشتن نحوه نگهداری خاص
  • مقاوم به بیماری ها و آفات
  • نداشتن نیاز به آبیاری مداوم

 

    کراسولا (Crassula ovata)

کراسولا (Crassula ovata)

برگ های شقاقی شکل و براق و شاخه های همانند درختان . گیاهانی آپارتمانی با عمر چند ساله  و نگهداری آسان که توانای تولید گل های ستاره ای شکل و سفید رنگ را دارا هستند . این گیاه بومی افریقای جنوبی است و میتواند محیط های گرم و خشک را به راحتی تحمل کند . تنها لازم است گیاه را در محیطی روشن از نور خورشید قرار دهید و صبر کنید تا خاک خشک شود و سپس گیاه را آب دهید. این گیاه بدون نیاز به هرس و رشد کندی دارد . حداکثر 90 سانتیمتر ارتفاع و بعد از دو تا سه سال نیاز به تعویض گلدون دارد . حداقل دمای قابل تحمل این گیاه پانزده درجه سانتیگراد و بهترین خاک برای آن متشکل از ۲ قسمت پیت موس و یک قسمت شن یا پرلیت می باشد .

 

 

    کاکتوس (Cactaceae)

 

گیاهی با نگهداری آسان در اشکال مختلف و گوناگون . این گیاه نیازمند چهار تا پنج ساعت نور فیلتر شده خورشید میباشد . خاک گیاه نباید خیس بماند و زهکش بستر خوبی نیازمند است .بین دو آبیاری سطح خاک باید خشک باشد همچنین این گیاه هوای خشک و دما را تا ده درجه سانتیگراد تحمل می‌کند. برای افزایش زهکش بستر کاشت هنگام تهیه خاک برای کاشت آنان از یک قسمت پرلیت یا شن درشت به همراه یک قسمت خاک استفاده کنید. فرمول کودی مناسب برای کاکتوسها سه یازده سی و هشت است. این گیاهان به نیتروژن کمتری از سایر گیاهان برگی احتیاج دارند.

 

    لیندا (Beaucarnea recurvata)

ناحیه متورم موجود در قسمت پایین این گیاه آب را در خود ذخیره می‌کند . اگر در آبیاری گیاهان فراموشکار هستید این گیاه رو به شما پیشنهاد میکنم.بستر کاشت باید از زهکش خوبی برخوردار باشد تا هیچگاه خیس باقی نماند.قهوه ای شدن نوک برگ های این گیا نشان از آبیاری زیاد یا خیس ماندن خاک است. بنابراین بهتر است در بین هر دو آبیاری سطح خاک خشک شود.  کند رشد است و در حدود ۲۰ سال طول می‌کشد تا به طول ۲ متر برسد و نیازمند نور زیادی است. برای کود دهی از کودهای مخصوص گیاهان اپارتمانی و گلدانی استفاده کنید اما غلظت آنرا نصف کنید.

 

البته از آنجایی که نگهداری گیاهان آپارتمانی کار نسبتا دشواری بنظر میرسد، بهتر است نکاتی درمورد سمپاشی گیاهان آپارتمانی بلد باشیم.

 

 

5 1 رای
این مقاله چقدر برای شما مفید بود ؟
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

نوشته های اخیر:

مطالب مرتبط:

برچسب ها :