تا 15 اردیبهشت 1403,به قیمت 1402 اشتراک بخر

تا 15 اردیبهشت 1403,
به قیمت 1402 اشتراک بخر

کلاهبرداری با شارژ ساختمان

آنچه در این مقاله می خوانید:

کلاهبرداری با پیامک پرداخت شارژ ساختمان یکی از رایج‌ ترین شیوه‌ های کلاهبرداری در ایران است. در این نوع کلاهبرداری، افرادی با هویتی نامشخص با استفاده از شماره‌ های تلفن همراه دروغین و پیامک‌ هایی که به نظر می‌ رسند مربوط به شرکت‌ های پرداخت الکترونیکی هستند، سعی می‌ کنند از شارژ حساب ساکنین یک ساختمان استفاده کنند.

چرا کلاهبرداری با شارژ ساختمان رایج است ؟

کلاهبردادی پرداخت شارژ ساختمان

این کلاهبرداری به دلیل آسانی و سرعت بالای پرداخت با استفاده از شارژ ساختمان، برای افرادی که تازه با استفاده از این سرویس آشنا شده‌ اند، بسیار جذاب به نظر می‌ رسد. با این حال، این کلاهبرداری می‌تواند برای ساکنین ساختمان‌ها به شدت آزاردهنده باشد و باعث ایجاد اعتماد نکردن به شرکت‌های پرداخت الکترونیکی و خدمات مشابه شود.

این نوع کلاهبرداری چگونه کار میکند ؟

روش های جلوگیری از کلاهبرداری شارژ ساختمان

در این نوع کلاهبرداری، افراد کلاهبردار با ارسال پیامک به ساکنان می‌ گویند که برای پرداخت قبض ساختمان، باید یک مبلغ خاص را به یک شماره خاص از طریق پرداخت الکترونیکی انتقال دهند. این شماره به صورت تصادفی تولید می‌ شود و مبلغ انتقالی توسط کلاهبردار تعیین می‌ شود. افراد کلاهبردار با ارسال پیامک‌ هایی با مضامینی مانند “پرداخت قبض ساختمان”، “تاخیر در پرداخت” و یا “پرداخت شارژ ساختمان” توانسته‌اند به شکل گسترده‌ای از این شیوه کلاهبرداری استفاده کنند.

برای جلوگیری از این کلاهبرداری چکار کنیم ؟

روش های جلوگیری از کلاهبرداری شارژ ساختمان

برای جلوگیری از این نوع کلاهبرداری، شرکت‌ های پرداخت الکترونیکی باید اقداماتی برای افزایش امنیت در پرداخت‌ ها انجام دهند. همچنین، ساکنین ساختمان‌ ها نیز باید به خوبی با این نوع کلاهبرداری آشنا شوند و هیچگاه به درخواست‌ های پرداختی ارسال شده توسط افراد نامشخص اعتماد نکنند. در صورتی که شک دارید که درباره پرداخت شارژ ساختمانی که دریافت کرده‌ اید، می‌ توانید به شرکت پرداخت الکترونیکی مربوطه تماس بگیرید و از صحت آن اطمینان حاصل کنید.

همچنین، برای جلوگیری از این نوع کلاهبرداری، ساکنین ساختمان‌ ها باید از شرکت مدیریت ساختمان بخواهند که اقداماتی برای افزایش امنیت در پرداخت شارژ ساختمان انجام دهد. این اقدامات می‌ تواند شامل ارائه آموزش‌ هایی برای ساکنین درباره نحوه پرداخت شارژ ساختمان، اطلاع‌ رسانی درباره نوع پیامک‌ هایی که باید از شرکت‌ های پرداخت الکترونیکی دریافت شوند و همچنین افزایش امنیت در سرویس پرداخت شارژ ساختمان با استفاده از رمز عبور و یا تأیید هویت با ارسال پیامک تأییدی می‌ باشد.

در نهایت، علاوه بر اینکه باید از این نوع کلاهبرداری‌ ها پیشگیری کرد، در صورتی که فردی به شما پیامکی با موضوع پرداخت شارژ ساختمان ارسال کرد، باید همیشه به دقت محتوای پیامک را بررسی کرده و هرگز به پیشنهادات شماره‌ های تلفن همراهی که مشکوک به کلاهبرداری هستند، پاسخ ندهید.

5 1 رای
این مقاله چقدر برای شما مفید بود ؟
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها