به مناسبت اعیاد مبارک قربان و غدیر خم

20 درصد تخفیف بگیر و در شاد کردن کودکان کار با همساده ها سهیم شو

کد تخفیف

ghadir1403

به مناسبت اعیاد مبارک قربان و غدیر خم

20 درصد تخفیف بگیر و در شاد کردن کودکان کار با همساده ها سهیم شو

کد تخفیف

ghadir1403

چگونه بهتر و درست تر، برق مصرف کنیم ؟

چگونه درست برق را مصرف کنیم

آنچه در این مقاله می خوانید:

بسیاری از افراد معنای صرفه جویی در مصرف برق را استفاده نکردن از این انرژی میدانند. اما در واقع با مصرف نکردن این انرژی سبز، اتفاقات جالبی نخواهد افتاد. گاز های گلخانه ایی که موجب گرم شدن جو زمین، و تغییرات اقلیمی میشوند از عواقب استفاده نکردن از انرژی های سبزی چون برق میباشد. اما مصرف زیاد از حد برق نیز ، خود مشکلات دیگری ایجاد میکند. بهترین راه در صرفه جویی، مصرف کمتر و  بهتر برق است.

مصرف برق بهتر به چه معناست ؟

مصرف درست برق

مصرف بهتر برق به معنای استفاده صحیح و به جا از این نعمت الهی است. اولین قدم در مصرف درست برق، برسی تمامی نقاطی است که برق به عنوان یک انرژی، سود بیشتری دارد. برای مثال مصرف برق به عنوان انرژی برای به حرکت درآوردن وسایل نقلیه، بسیار به صرفه تر از استفاده از سوخت های فسیلی است، همچنین مصرف برق در ایجاد گرما برای خانه، بهتر از مصرف گاز است. مرحله دوم در نظر گرفتن راه کار هایی است، که در صورت اجرای آن نیازی به برق و یا انرژی دیگری نخواهید داشت.

از محیط خود برای کاهش مصرف بیهوده برق استفاده کنید

مصرف بهتر برق

از مهم ترین روش های مصرف صحیح و بهتر برق، پیدا کردن مکان هدر رفت برق است. شما میتوانید با استفاده از یک برسی کوچک حتی در خانه خود، به مکان های پی ببرید که شاید حتی با یک تغییر کوچک، حجم زیادی از مصرف برق شما را کاهش دهد. نور فضای خانه، مثال بسیار خوبی است. شما میتوانید با یک تغییر کوچک در رنگ، شکل و معماری اتاق و محیط خانه خود، نور طبیعی بیشتری به داخل جذب کنید.

یکی دیگر از مثال های بارز در این زمینه، استفاده بیهوده از برق برای تغییر دمای خانه است. شما میتوانید با عایق کردن خانه خود، از هرز رفتن گرما و یا سرمای داخل اتاق جلوگیری کنید. با این کار دیگر نیاز به برق بیشتری برای گرم یا سرد کردن فضای خانه خود نخواهید داشت. همچنین با استفاده از روش های نوین گرمایش و یا سرمایش، میتوانید با استفاده از مقدار کمتری از برق، فضای بیشتری را گرما و یا سرما ببخشید.

با یک لامپ هم میتوان اتاق را نورانی کرد

مصرف بهتر برقاین نکته را باید در نظر بگیرید که نوع لامپ استفاده شده در فضای خانه شما بیشترین اهمیت را دارد. خوشبختانه با پیشرفت سریع در زمینه تکنولوژی ها و سوخت های سبز، شما میتوانید با نصب یک لامپ، سر تا سر اتاق و یا خانه خود را نورانی کنید. امروزه حتی میتوان از نوار های نورانی کم مصرف نیز برای نورانی کردن فضا استفاده کرد، محصولی که هم زیبایی بی نظیری به خانه شما میبخشد، و هم مصرف برق کمی دارد.

تا زمانی که نیاز ندارید روشن نگذارید

مصرف بهتر برق

فلسفه صرفه جویی در مصرف برق، استفاده نکردن از این انرژی نیست، درست استفاده کردن و بهتر استفاده کردن برق است. و درست استفاده کردن از برق نیز کار آنچنان سختی نیست!

یکی از آسان ترین روش ها برای درست استفاده کردن از برق، استفاده به موقع از آن است. شما تا زمانی که به ماشین خود نیازی نداشته باشید آن را روشن نخواهید گذاشت. همین طرز رفتار را نیز میتوانید در ارتباط با مصرف برق داشته باشید. تا زمانی که به برق نیازی ندارید از آن استفاده نکنید. وسایل برقی داخل خانه خود را برسی کنید، کدام یک از این وسایل همیشه به برق نیازمندند؟

اکثر وسایلی که ما از آن استفاده میکنیم نیازی به روشن ماندن ندارند . برای بهتر مصرف کردن برق ، درست و به موقع از آن استفاده کنیم .

مصرف برق بهتر ، با لوازم جدید تر

مصرف برق بهتر با لوازم جدید

خوشبختانه در زمینه وسایل الکترونیکی خانگی ، وسایل و لوازم جدید تر ، انرژی کمتری مصرف میکنند . نو کردن وسایل الکترونیکی قدیمی میتواند کمک شایانی به بهتر مصرف کردن برق در خانه شما بکند . همچنین با خرید وسایل جدید ، علاوه بر مصرف برق کمتر توانای انجام کار های بیشتری را نیز دارا هستید . کیفیت لوازم خانگی شما در مصرف برق و درست مصرف کردن آن بسیار اهمیت دارد .

0 0 رای ها
این مقاله چقدر برای شما مفید بود ؟
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها