هزینه نگهداری از سگ در آپارتمان

هزینه نگهداری از سگ در آپارتمان

آنچه در این مقاله می خوانید:

سگ ها از هزاران سال پیش تا به حال همراه و دوستی وفادار برای انسان بوده و هستند . پس از خانه نشین شدن انسان ها سگ ها نیز تصمیم به چنین کاری گرفتند . در این مقاله هزینه نگهداری از سگ در آپارتمان را برای شما شرح میدهیم ، تا بتوانید بهتر و راحت تر اقدام به تصمیم گیری کنید . 

هزینه خرید سگ 

هزینه نگهداری از سگ در آپارتمان

سگ ها یکی از وفادار ترین حیوانات خانگی به شمار می آیند . هزینه خرید سگ ها نسبت به نژاد آنها بسیار متفاوت است . هرکدام از این نژاد ها رفتار خاص خودشان را دارند و باید به نوع خاصی از آنها نگهداری کرد .

هزینه انواع نژاد های معروف سگ 

  • توله هاسکی 3 میلیون تومان
  • ژرمن شپرد از 4 تا بیش از 6 میلیون تومان
  • مالتیز عروسکی حدود 25 میلیون تومان
  • پودل حدود 30 میلیون تومان
  • پامرانین حدود 35 میلیون تومان

سگ ها به نسبت کمیابی نژاد و شناسنامه قیمت های مختلفی دارند . همچنین برخی نژادهای کمیاب مانند ماستیف تبتی فوق‌العاده گران‌قیمت‌اند.

هزینه نگهداری و واکسیناسیون سگ

هزینه واکسیناسیون سگ

واکسیناسیون یکی از مهم ترین عوامل در نگهداری از سگ ها است . چرا که علاوه بر جان این حیوانات ، ممکن است جان افراد خانه نیز در خطر باشد ! . 2 نوع واکسن برای تمامی سگ ها وجود دارد ، واکسن های ضروری که همه سگ ها باید استفاده کنند و الزامی است . و نوع دوم واکسن هایی است که مختص به نژاد و یا موارد دیگری میباشد .

واکسن‌های غیراصلی را دام‌پزشک با توجه به بیماری‌هایی تجویز می‌کند که ممکن است سگ در محل زندگی شما به آن مبتلا شود و برای عموم سگ‌ها نیست. خود دام‌پزشک‌ها تشخیص می‌دهند چه واکسن‌هایی برای نگهداری از سگ شما لازم است.

واکسن های ضروری سگ ها عبارتند از :

واکسن های چندگانه

این نوع واکسن را از 6 تا 8 هفتگی توله میتوان به آن تزریق کرد . سپس این واکسن باید سه دوره (هر سه هفته یک بار) تا ۴ماهگی تکرار شود. بعد از سه دوره، این واکسن‌ها را فقط سالی یک بار به‌عنوان یادآور تزریق می‌کنند. بسته به شهر و محل سکونت‌ شما، ممکن است قیمت واکسن متفاوت باشد.

واکسن هاری

در ایران معمولا واکسن هاری را در ۴ماهگی تزریق می‌کنند. بسته به شرکت تولیدکننده، واکسن ایمنی شش‌ماهه یا یک‌ساله ایجاد می‌کند. قیمت واکسن هاری با توجه به نوع آن و محل سکونت شما، ممکن است متفاوت باشد.

مجموع هزینه واکسن چندگانه و واکسن هاری سگ ها از 390 تا 430 هزار تومان است.

هزینه نگهداری و غذای سگ 

هزینه غذای سگ

هزینه غذای سگ به نژاد و جسه آن وابسته است . هرچقدر که سگ جسه بزرگ تری داشته باشد نیاز به انرژی و غذای بیشتری نیز خواهد داشت . رژیم غذایی سگ ها نیز از همدیگر متفاوت است و برای نگهداری از این سگ ها باید غذای متفاوتی فراهم کنید . برای مثال بعضی از سگ ها نیاز دارند تا گوشت و پروتئین بیشتری مصرف کنند .

غذای خشک (برند رویال کنین) تقریبا کیلویی ۴۰۰هزار تومان و ارزان‌ترین غذای خشک تقریبا کیلویی ۵۰هزار تومان است. ارزان‌ترین کنسرو غذای سگ ۴۰۰گرمی حدود ۱۵هزار تومان و گران‌ترین آنها ۱۵۶هزار تومان است.

البته سگ‌ها غذای تشویقی هم دارند که از ۲۹هزار تومان تا ۶۵۰هزار تومان قیمت دارد.

بیشتر بخوانید :

نگهداری از سگ در آپارتمان

0 0 رای ها
این مقاله چقدر برای شما مفید بود ؟
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

نوشته های اخیر:

مطالب مرتبط:

برچسب ها :