نورپردازی ساختمان

نورپردازی ساختمان

آنچه در این مقاله می خوانید:

یکی از عواملی که در طراحی و معماری ساختمان تاثیر بسیار زیادی دارد، نور پردازی است. نورپردازی ساختمان با توجه به امکانات موجود و فضای ساختمان، طراحی و تکمیل میشود.

در نور پردازی ساختمان از دو نوع روشنایی استفاده میشود. نور مستقیم نوعی از نور است که مستقیم به سطح اشیا تابیده میشود. نور غیر مستقیم از طریق بازتاب دیگر سطوح به اشیا تابیده میشود.

طراحی نور پردازی ساختمان برای فضا های داخلی و خارجی با توجه به موارد زیر صورت میگرید.

  • محیط زیست
  • نوع ساختمان
  • طرح فضای ساختمان
  • کاربری ساختمان
  • تجهیزات مورد نیاز
  • رنگ ها و میزان روشنایی

تکنولوژی نورپردازی ساختمان

نورپردازی ساختمان

نورپردازی ساختمان یکی از اصول اولیه طراحی داخلی و ایفا کننده نقش بزرگی در دکوراسیون های مختلف است. در این رشته از تکنولوژی های مختلفی مانند سیستم های کنترل روشنایی هوشمند، سنسور های روشنایی و لامپ های LED استفاده میشود. همچنین در طراحی نورپردازی ساختمان میتوان از انواع رنگ، شکل، الگو و حتی جنس های مختلف نور استفاده کرد.

نور پردازی ساختمان با استفاده از روشنایی نور، قابلیت ایجاد فضاهای متفاوت از یک محیط را دارد. از هنر نورپردازی میتوان در ایجاد جلوه های زیبا و متنوع استفاده کرد. افزایش روشنای و مدیریت نور، میتواند به ایجاد فضای باز و دلگشا کمک کند.

به طور خلاصه نور پردازی ساختمان با استفاده از تکنولوژی های پیشرفته و با علم و تخصص بسیار زیادی طراحی و اجرا میشود. چرا که نور یکی از مهم ترین عوامل در طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان شما میباشد. طراحی جذاب، کاربردی و هوشمندانه، استفاده از رنگ ها و اشکال مختلف میتواند به تنهایی فضای ساختمان شما را متحول کند.

بیشتر بخوانید :

لامپ هالوژن و انواع آن

0 0 رای ها
این مقاله چقدر برای شما مفید بود ؟
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

نوشته های اخیر:

مطالب مرتبط:

برچسب ها :