مصرف بهینه انرژی در تابستان

آنچه در این مقاله می خوانید:

بهترین نرم افزار آپارتمانها

شروع فصل تابستان و افزایش دما، خود به خود باعث افزایش مصرف انرژی میشود. مقدار زیادی از انرژی مصرف شده در فصل تابستان به علت استفاده نادرست از انرژی میباشد. در این مقاله به مواردی اشاره کردیم که با رعایت و استفاده از آنها میتوانید در مصرف انرژی خود در فصل تابستان بکاهید و مصرف بهینه ای داشته باشید.

مصرف بهینه انرژی در تابستان

در کل حجم زیادی از انرژی مصرف شده در کشور به علت عدم رعایت و استفاده درست از انرژی است. برخی از نکات و دستور العمل ها برای استفاده درست از انرژی تنها به فصول و شرایط محیطی ختم نمیشود. در وحله اول ما باید یاد بگیریم تا با رعایت یکسری نکات کلی، در مصرف انرژی صرفه جویی کنیم و از مصرف بی رویه خودداری کنیم. سپس با رعایت یکسری نکات جزئی، مصرف بهینه تری در فصول سال داشته باشیم. در این مقاله ممکن است به نکاتی اشاره کنیم که علاوه بر فصل تابستان در بقیه فصول نیز کار آمد باشد و در مصرف بهینه انرژی به شما کمک شایانی بکند.

سیستم تهویه مناسب

سیستم تهویه مناسب

برای اطمینان از کارایی و عملکرد کولر و سیستم های خنک کننده خانه، حتما باید سیستم تهویه مناسبی داشته باشید. بدون تهویه مناسب هوا میزان انرژی مصرفی در کولر و سیستم های خنک کننده به مراتب بیشتر خواهد شد. تهویه فضای خانه شما یکی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار در میزان مصرف انرژی در سیستم های خنک کننده است. بدون داشتن تهویه هوای مناسب، برای خنک کردن فضای خانه خود باید میزان انرژی بیشتری صرف کنید.

از عایق ها نگذرید !

عایق های ساختمان

با هدر رفتن و خارج شدن هوای خنک از خانه، میزان انرژی بسیار بیشتری مصرف خواهد شد. اجازه ندهید مواردی مانند پنجره های باز، درب ها و قسمت های دیگر با عبور هوای خنک از خود مانع مصرف بهینه انرژی شوند. عایق بندی فضای خانه تنها مختص به فصول گرم نیست!. بلکه در فصل زمستان نیز با ایزوگام و عایق کردن فضای خانه خود میتوانید از هدر رفتن هوای گرم بکاهید.

لامپ ها، خورشیدی خروشان در خانه شما!

تولید گرما توسط لامپ ها

جالب است بدانید که  تنها حدود 10 تا 15 درصد انرژی مصرف شده توسط لامپ های رشته ای تبدیل به نور میشوند و حجم زیادی از انرژی باقی مانده تبدیل به گرما میشود. یعنی لامپ های رشته این علاوه بر مصرف زیاد برق باعث ایجاد گرما و افزایش دمای محیط نیز خواهند شد. استفاده از لامپ های LED و جایگزین کرد آن با لامپ های پر مصرف رشته ای میتواند نقش بسیار مهمی در استفاده صحیح از انرژی داشته باشد.

برچسب انرژی بسیار مهم است!

اهمیت برچسب انرژی

برچسب انرژی روی وسایل الکترونیکی از ارزش بسیار بالایی برخوردار است. چراکه این برچسب نشان دهنده کیفیت مصرف انرژی آن دستگاه میباشد. در مواقع خرید سیستم های الکترونیکی حتما به برچسب انرژی آن دستگاه دقت داشته باشید.

3.7 3 رای ها
این مقاله چقدر برای شما مفید بود ؟
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
بهار
بهار
2 سال قبل

مثل همیشه عالی

بهار
بهار
2 سال قبل

بسیار عالی

نوشته های اخیر:

مطالب مرتبط:

برچسب ها :