تا 15 اردیبهشت 1403,به قیمت 1402 اشتراک بخر

تا 15 اردیبهشت 1403,
به قیمت 1402 اشتراک بخر

مسئولیت مدیر ساختمان در قبال ساکنین

آنچه در این مقاله می خوانید:

قبلا در باره وظایف مدیر ساختمان بحث کرده ایم. یک مدیر ساختمان علاوه بر وظایفی که بر عهده دارد. مسئولیت هایی در قبال ساختمان و ساکنین نیز بر دوش اوست.

مهم ترین مسئولیت مدیر ساختمان در قبال ساکنین

مهم ترین مسئولیت مدیر ساختمان

مهم ترین مسئولیتی که یک مدیر ساختمان در قبال ساکنین دارا است، فراهم کردن آسودگی و آرامش برای ساکنین است. مدیری که در جهت آسودگی ساکنین یک ساختمان گامی بر ندارد قطعا وظایف خود را نیز به درستی انجام نخواهد داد. مسئولیت آرامش ساکنین مهم ترین مسئولیت مدیر ساختمان است. باقی مسئولیت های مدیر آپارتمان در واقع زیر مجموعه فراهم کردن آرامش و آسودگی برای ساکنین است.

حفط و تامین امنیت ساکنین در ساختمان

امنیت ساکنین در ساختمان

بر قراری امنیت ساختمان یکی دیگر از مسئولیت ها و همچنین وظایف مدیریت ساختمان است. اما نحوه برقرای این امنیت برای ساکنین امری است که به دست خود هیات مدیره و یا مدیر ساختمان هدایت و عملیاتی میشود. استخدام نگهبان، تاسیس پارکینگ و انباری برای حفظ امنیت خودرو و وسایل ساکنین، استفاده از کارت های شناسایی برای ورود و خروج از آپارتمان، نصب دوربین های مداربسته و …. . از روش هایی است که مدیران ساختمان میتوانند از آنها برای ایجاد امنیت برای ساکنین استفاده کنند.

حفظ ظاهر و نظافت ساختمان

حفظ نظافت و ظاهر ساختمان

رسیدگی به ظاهر مجموعه مسکونی و نظافت ساختمان از مسئولیت های مدیر ساختمان در قبال ساکنین است. زیرا که ظاهر زیبا و فضای پاک و تمیز ساختمان، موجب حفظ آرامش و آسودگی ساکنین ساختمان خواهد شد. اگر چه که حفظ نظافت ساختمان از مسئولیت های ساکنین در قبال ساختمان، و همچنین یکی از اصول اصلی هسایه و همسایه داری نیز حساب میشود. اما موضوع نظافت ساختمان دو طرفه محسوب میشود و هم مدیر و هم ساکنین ساختمان باید برای حفظ آن کوشا باشند.

پیشرفت ساختمان

 

مدیر خوب مدیری است که باعث پیشرفت یک ساختمان و یا مجموعه مسکونی باشد. پیشرفت ساختمان یکی از مسئولیت های مدیر در قبال ساکنین ساختمان است. نحوه پیشرفت یک ساختمان میتواند موضوعات مختلفی داشته باشد. حتی استفاده از یک روش بهتر برای مدیریت ساختمان نیز میتواند جزو پیشرفت های یک ساختمان باشد.

5 2 رای ها
این مقاله چقدر برای شما مفید بود ؟
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها