مسئولیت ساکنین در قبال ساختمان

مسئولیت ساکنین در قبال ساختمان

آنچه در این مقاله می خوانید:

قبلا به وظایف و مسئولیت های مدیر ساختمان اشاره کردیم. اما تنها مدیر به خودی خود نمیتواند ساختمان را به طور کامل مدیریت کند. طرف دیگر مدیریت ساختمان ساکنین هستند، و مسئولیت ساکنین در قبال ساختمان.

مسئولیت ساکنین

مسئولیت ساکنین

بر خلاف مسئولیت های مدیر ساختمان، مسئولیت ساکنین به کار های کوچک و بخش زیاد آن به فرهنگ آپارتمان نشینی و همسایه داری باز میگردد.

همسایه داری

یکی از مسئولیت های بزرگ ساکنین حفظ حقوق یکدیگر، همسایه و همسایه داری است. همسایه داری یکی از پایه های اصلی قوانین آپارتمان نشینی و اصول اخلاقی است. مواردی مانند وقت شناسی برای برگزاری مراسم ها و تعمیرات. جلوگیری از ایجاد آلودگی صوتی و … .

رعایت قوانین ساختمان

ساختمان بدون نظم به هیچ وجه نمیتواند آرامشی برای ساکنین فراهم کند. رعایت قوانین ساختمان از شروط اصلی سکونت در آپارتمان است.

حفظ نظافت ساختمان

زندگی در یک محیط منظم و تمیز حق همه ساکنین است. به عنوان ساکنین یک آپارتمان شما علاوه بر مسئولیت نظافت خانه خودتان مسئولیت حفظ نظافت ساختمان خودتان را هم نیز دارا هستید. هر یک از ساکنین باید محیط آپارتمان را جزوی از خانه خودش حساب کند و در حفظ نظافت آن کوشا باشد. انجام مواردی مانند جدا کردن زباله خشک و تر، رعایت زمان تحویل زباله ها و کثیف نکردن محیط ساختمان میتواند موارد کوچکی باشد که شما را در امر حفظ نظافت ساختمان یاری کند.

گزارش مشکلات و ارائه نظرات و پیشنهادات، آسان ترین مسئولیت ساکنین

گزارش مشکلات ساختمان و همچنین ارائه نظرات خوب و تاثیر گذار در روند پیشرفت ساختمان یکی از مسئولیت های بسیار آسان و همینطور اثر گذار ساکنین است. حفظ ، تعمیر و نگهداری وسایل ساختمان از مسئولیت های مدیر ساختمان است. اما از سوی دیگر گزارش این مشکلات برای سریع تر شدن روند تعمیر و همچنین رعایت استفاده درست از وسایل ساختمان از وظایف ساکنین است.

 

0 0 رای ها
این مقاله چقدر برای شما مفید بود ؟
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

نوشته های اخیر:

مطالب مرتبط:

برچسب ها :