خانه های ویلایی یا سکونت در آپارتمان

آنچه در این مقاله می خوانید:

پس از مقایسه مزایا و معایب آپارتمان نشینی. مزایای هر کدام از روش های سکونت ویلایی و ساختمانی را برسی و مقایسه میکنیم. خانه های ویلایی یا سکونت در آپارتمان ؟.

منازل و خانه های ویلایی

خانه های ویلایی یا سکونت در آپارتمان

خانه هایی که اکثرا در اطراف شهر ها و نه مرکز شهر ساخته می شوند و عمدتا سبک رومی و یا ایتالیایی دارند به نام خانه های ویلایی شناخته میشوند. که اکثرا ما این نوع خانه ها را در شمال کشور مشاهده میکنیم.

چهار دیواری اختیاری

در خانه های ویلایی این ضرب المثل معنی و کارایی بیشتری نسبت به آپارتمان نشینی دارد. در این نوع از خانه ها شما آزادی بیشتری در انجام یکسری از کارها خواهید داشت. بر خلاف آپارتمان نشینی که از قوانین و شرایط محدود کننده ای برخوردار است. اما این بدین معنا نیست که شما میتوانید آزادانه و بی قید و شرط در خانه های ویلایی فعالیت کنید. حتی در این نوع از منازل نیز شما ملزم به رعایت حقوق همسایه ها و همچنین قوانین خاصی هستید.

آرامش بیشتر

در منازل ویلایی به دلیل نحوه و منطقه ساختشان اکثرا به صورت تکی وجود دارند و اطراف آنها خانه های دیوار به دیوار وجود ندارد. به همین دلیل این نوع خانه ها از آرامش بیشتری بر خوردار هستند.

کنترل کامل

در خانه های ویلایی بر خلاف آپارتمان ها، شما میتوانید بر تمامی مسائل کنترل کامل داشته باشید. طراحی داخلی، تعمیرات و تغییرات به هر روشی که شما بخواهید انجام خواهد شد. اما در آپارتمان ها برای انجام برخی از تغییرات و تعمیرات باید حتما با مدیریت ساختمان به توافق برسید.

خانه های آپارتمانی و آپارتمان نشینی

خانه های ویلایی یا سکونت در آپارتمان

به بخش دوم سوال خانه های ویلایی یا سکونت در آپارتمان رسیدیم. آپارتمان، طبق تعریفی که در قانون آپارتمان‌نشینی از آن شده‌، عبارتست از یک واحد مستقل در ساختمان چند طبقه که کارکرد مسکونی یا تجاری دارد.

دسترسی آسان

به دلیل موقعیت و نحوه ساخت آپارتمان ها. شما دسترسی بیشتری به مراکز خرید، فروشگاه ها و مراجع خدماتی خواهید داشت. همچنین در برخی از آپارتمان ها سرویس های همانند سوپر مارکت، کافه و … به صورت خصوصی برای ساکنین وجود دارد.

منظم و قانون مند

زندگی در آپارتمان خود به خود شمارا به نظم وادار میکند. جدا کردن زباله های تر و خشک، رعایت نظافت ساختمان، قرار دادن زباله ها در ساعت و زمان مناسب، نمونه ای از نظم در این نوع روش سکونت میباشد.

راحت و بی دردسر

زندگی در آپارتمان بر خلاف خانه های ویلایی راحت تر و بی دردسر تر است. با وجود بخش مدیریتی، قوانین ساختمان و امکانات آپارتمان زندگی شما به مراطب آسان تر خواهد بود.

0 0 رای ها
این مقاله چقدر برای شما مفید بود ؟
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

نوشته های اخیر:

مطالب مرتبط:

برچسب ها :