تا 15 اردیبهشت 1403,به قیمت 1402 اشتراک بخر

تا 15 اردیبهشت 1403,
به قیمت 1402 اشتراک بخر

آیا مدیریت ساختمان الزامی است ؟

آیا مدیریت ساختمان الزامی است ؟

آنچه در این مقاله می خوانید:

مدیریت ساختمان یکی از مهم ترین سمت هایی است که در ساختمان وجود دارد. اما آیا مدیریت ساختمان الزامی است ؟. قطعا ساختمان بدون مدیریت دچار چالش ها و مشکلات بسیاری خواهد شد.

مسئولیت مدیریت ساختمان چیست ؟

وظایف مدیریت ساختمان چیست ؟

هر ساختمان مسکونی که بیشتر از 3 واحد داشته باشد به مدیریت ساختمان نیاز دارد. مدیریت ساختمان به دست مجمع عمومی اعضای ساختمان انتخواب میشود. اقلب ساختمان ها نیز یک هیئت از افراد منتخب ساختمان را برای مدیریت ساختمان برمیگزینند.

محدوده اختیارات مدیر ساختمان نیز به دست مجمع عمومی ساختمان ها تصویب میشوند. در طول مدیریت وی همه ساکنان انتظار دارند فردی که به عنوان مدیرت انتخواب شده به وظایف خود کامل عمل کند. و در مورد امور ساختمان مانند هزینه ها، تعمیرات، رعایت مقررات به مجمع عمومی ساختمان گزارشی را ارائه دهد. تا ساکنین از عملکرد مدیر ساختمان آگاهی داشته باشند.

ساختمان بدون مدیر با چه مشکلاتی مواجه میشود ؟

مشکلات ساختمان بدون مدیر

وظیفه مدیر ساختمان اداره و برقراری نظم و کلیه امور مرتبط به مجتمع است. اگر ساختمانی مدیر خوبی نداشته باشد و یا اصلا مدیری برای ساختمان انتخواب نشده باشد با مشکلات زیادی رو به رو میشوند که بخشی از آنها را با هم برسی میکنیم.

عدم پرداخت شارژ توسط ساکنین

شارژ ساختمان یکی از منبع های مهم درآمد ساختمان است. و اگر مدیری نتواند هزینه شارژ ساختمان را تایین و آن را از ساکنین دریافت کند، ساختمان به مشکل بزرگی برخورد و خواهد کرد. همچنین وظیفه دریافت شارژ ساختمان از ساکنین نیز یکی از وظایف مدیریت ساختمان است.

به پیشنهادات و شکایات ساکنین دیگر رسیدگی نمیشود

همیشه حتی در منظم ترین ساختمان های مسکونی نیز اختلاف نظر، انتقاد،شکایت و پیشنهاد وجود دارد. یکی دیگر از وظایف مدیریت ساختمان رسیدگی کردن به شکایت ها و پیشنهادات ساکنین است تا بتواند ساکنین را از ساختمان و از خودش راضی نگه دارد. اما اگر مدیریتی وجود نداشته باشد شکایات و نظرات ساکنین هیچوقت حل نخواهند شد.

 

آیا مدیریت ساختمان الزامی است ؟

مدیریت ساختمان امری الزامی است ؟

مشخص نشدن واهد های بدهکار، نبودن صورت جلسه درست برای ساختمان و همچنین نبود امنیت کافی برای ساکنین. همه این موارد نیز وقتی اتفاق خواهند افتاد که مدیریتی برای ساختمان وجود نداشته باشد و یا مدیریت به درستی انجام نگیرد. در نتیجه، مدیریت ساختمان شرایطی را برای ساکنین فراهم خواهد کرد که برای زندگی در یک مجتمع الزامی است. و بدون مدیریت درست، زندگی در یک ساختمان بی قانون و بینظم میتواند مشکلات بسیاری ایجاد کند.

 

5 1 رای
این مقاله چقدر برای شما مفید بود ؟
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها