تا 15 اردیبهشت 1403,به قیمت 1402 اشتراک بخر

تا 15 اردیبهشت 1403,
به قیمت 1402 اشتراک بخر

6 نکته خانه تکانی عید

نکات مهم خانه تکانی عید

آنچه در این مقاله می خوانید:

خانه تکانی عید رسمی است که هر ساله پیش از عید نوروز و تحویل سال نو در خانه ایرانیان، جان میگیرد تا با نشاط و پاکیزگی به سراغ سال جدید برویم. اما یکی از مهم ترین دغدغه ها در خانه تکانی، حجم کاری است که باید انجام بگیرد. در این مقاله به 6 نکته برای آسان تر شدن خانه تکانی عید نوروز اشاره می‌کنیم. با ما همراه باشید!

نظافت منزل در خانه تکانی

1. برنامه ریزی را فراموش نکنید.

مهم ترین اصل برای یک خانه تکانی آسان داشتن برنامه ریزی درست است. مشخص کنید که در مناطق مختلف منزل باید چه کار هایی انجام شود. می‌توانید برای اینکه لیست کار هایتان طولانی نشود، بدیهیاتی مانند نظافت و گردگیری را در آن وارد نکنید.

خانه تکانی را به روز های آخر سال موکول نکنید تا فشار کار زیاد نشود.

2. تقسیم وظایف کنید.

قدرت همکاری را در خانه تکانی فراموش نکنید. می‌توانید گردگیری را به یک نفر سپرده و تمیزکاری و ضدعفونی را خودتان انجام دهید همچنین بسیاری از کار ها هستند که می‌توانید به اعضای خانواده بسپارید. با اینکار بار نظافت و تمیزکاری منزل بین افراد خانواده تقسیم می‌شود و خستگی ناشی از آن بسیار کمتر می‌شود.

3. لوازم اضافی را دور بریزید.

برخی از لوازم منزل که مستهلک شده‌اند و یا از کار افتاده‌اند را جایگزین کنید و یا کنار بگذارید. همچنین می‌توانید لباس های خود را که نیاز ندارید را اهداء کنید و یا اگر غیر قابل استفاده هستند، آن ها را بازیافت کنید یا دور بریزید. از شر مواد غذایی که تاریخ انقضای آن ها گذشته است خلاص شوید. همچنین سلامت مواد غذایی داخل کابینت ها را بررسی کنید.

حتی الامکان سعی کنید چیزی را بی دلیل دور نیندازید، خدارو خوش نمیاد!

خانه تکانی عید

4. ابتدا نظافت، در نهایت جاروبرقی!

یادتان باشد که پس از اتمام کار در یک ناحیه منزل جاروبرقی بکشید. چون در غیر این صورت ممکن است از نظافت قسمت دیگر، باز هم گرد و غبار بر روی زمین بنشیند.

5. از قالیشویی و خشکشویی کمک بگیرید.

پرده و فرش از عناصری هستند که به منزل شما جان می‌بخشند. تمیز بودن آن ها در ظاهر منزل شما بسیار تاثیرگذار است. برای اینکه خیالتان از بابت فرش و پرده در خانه تکانی راحت باشد، فرش را به قالیشویی و پرده را به خشکشویی بسپارید و به باقی کار هایتان برسید.

6. سخت نگیرید.

وسواس نشان دادن تنها کار ها را مشکل تر می‌کند. سعی کنید به خانه تکانی به چشم تفریح نگاه کنید و از تمیز شدن منزل خود لذت ببرید.


شما نیز درباره تجربه های خانه تکانی عید خود برای ما بنویسید.

درباره عید نوروز بیشتر بخوانید:

امنیت خانه در عید نوروز

فرهنگ میهمانی در عید نوروز

اصول و ترفند های خانه تکانی

سپهر یعقوبی

سپهر یعقوبی

عضو تیم تولید محتوای همساده ها، علاقه مند به حوزه کامپیوتر و مسائل چالش بر انگیز.
0 0 رای ها
این مقاله چقدر برای شما مفید بود ؟
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها