چگونه خانه زیبایی داشته باشیم ؟

چگونه خانه زیبایی داشته باشیم

آنچه در این مقاله می خوانید:

داشتن یک خانه زیبا به مقادیر بسیار زیادی بستگی دارد. البته که سلیقه و بودجه مناسب بسیار در این زمینه تاثیر گذار هستند. در این مقاله به نکاتی اشاره میکنیم که با استفاده از آن میتوانید خانه زیباتری داشته باشید و راحت تر خانه خود را دکور کنید.

خانه زیبا با انتخاب دکوراسیون مناسب

خانه زیبا با دکوراسیون مناسب

انتخاب سبک دکوراسیون در زیبایی خانه شما تاثیر بسیار زیادی دارد. سبک دکوراسیون انتخابی شما موارد بسیار زیادی را در خانه شما تعیین میکند. مواردی مانند رنگ کاغذ دیواری، نوع مبلمان و نحوه چینش و دکور خانه شما به سبک دکوراسیون خانه شما بستگی دارد.

در انتخاب سبک دکوراسیون خانه، چند عامل نقش مهمی دارند. اولین عامل سلیقه شماست که مهمترین عامل در انتخاب دکوراسیون است. عامل دوم بودجه شما و عامل سوم معماری خانه ای است که در آن زندگی میکنید. دو عامل بودجه و معماری خانه آنچنان در انتخاب سبک دکوراسیون خانه شما تاثیر گذار نخواهند بود اما در هر صورت عواملی هستند که با انتخاب سبک دکوراسیون ارتباط مستقیم دارند.

اولین قدم شما در داشتن خانه ای زیبا، انتخاب سبک دکوراسیون مورد نظرتان، با در نظر گرفتن بودجه و معماری خانه شما است. در ادامه چندین نمونه از سبک های دکوراسیون مختلف خانه را توضیح میدهیم.

سبک های دکوراسیون مختلف

خانه زیبا با دکوراسیون مناسب

در دنیای امروز سبک های مختلفی از دکوراسیون های داخلی، برای هر سلیقه و هر معماری خانه وجود دارد. در ادامه به شما نمونه های از سبک های دکوراسیون معروف را معرفی میکنیم.

دکوراسیون مدرن

خانه زیبا با دکوراسیون مدرن

یکی از مهم ترین سبک های دکوراسیون اخیر، سبک دکوراسیون مدرن است. در این سبک چیدمان و دکوراسیون خانه حس سادگی را به شما القا می نماید.

در دکوراسیون مدرن خانه های زیبایی با خطوطی منظم و صاف وجود دارند. غرق در اشکال هندسی گوشه دار که سرسختی دنیای مدرن را نمایان میکنند و منحنی هایی که نمایشگر حس پویایی و حرکت است. این خانه ها با مجسمه های زیبایی با مفاهیمی عمیق و انتزاعی دکور شده اند که از موادی مانند شیشه، استیل و پالت رنگی ساخته شده است.

خانه زیبا با دکوراسیون مینیمال

خانه زیبا با دکوراسیون مینیمال

سبک دکوراسیون مینیمال، مخصوص انسان های ساده پسند و ساده زیست است. در این سبک عناصر اضافی محیط حذف میشوند. رنگ سفید و مشکی از اصلی ترین رنگ های مورد استفاده در این سبک هستند. در این سبک سعی شده تا از تضاد ها زیبایی منحصر به فردی خلق شود و انسان را از زندگی پر زرق و برق دور کند.

دکوراسیون سنتی خاورمیانه ای

سبک دکوراسیون خاور میانه ای

دکوراسیون خاور میانی ای از منحصر به فرد ترین سبک های موجود است. از ویژگی این سبک میتوان به استفاده از گلیم و فرش ایرانی، رنگ های گرم و پشتی هایی با طرح های سنتی اشاره کرد.

در این طراحی استفاده از عناصر و نقوش سنتی و اسلامی بسیار رایج است. همانطور که قبلا به آن اشاره کردیم این سبک دکوراسیون یکی از سبک های پرطرفدار تلقی میشود.

از دیگر سبک های دکوراسیون میتوانیم به سبک های دکوراسیون روستیک، کلاسیک و دکوراسیون صنعتی اشاره کنیم.

خانه زیباتر سقف بلند تر

خانه هایی که دارای سقف های بلندی هستند از زیبایی خارق العاده ای برخوردار هستند. برای اینکه سقف خانه خود را بلند تر جلوه دهید میتوانید با استفاده از چوب پرده، آن را با فاصله کمی از سقف آویزان کنید و یا پرده را طوری نصب کنید که تا کف زمین برسد.

قسمت های معدوم خانه را تعمیر کنید

ترمیم و مرمت قسمت هایی از خانه که نیاز به تعمیر دارند همانند دیوار ها، سقف ها، لوله ها و ….. کمک شایانی در داشتن یک خانه زیبا به شما خواهد کرد.

بهتر است که این کار را قبل از اقدام برای تغییر دکوراسیون و چیدمان منزل انجام دهید.

5 1 رای
این مقاله چقدر برای شما مفید بود ؟
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

نوشته های اخیر:

مطالب مرتبط:

برچسب ها :