چرا باید دیوار آکوستیک داشته باشیم ؟

چرا باید دیوار آکوستیک داشته باشیم ؟

آنچه در این مقاله می خوانید:

یکی از مشکلات آپارتمان نشینی ، داشتن همسایه دیوار به دیوار است . اکثر ساختمان ها دارای دیوار های عایق صدا نیستند. بدین ترتیب ممکن است حتی کوچک ترین صدا در خانه شما موجب آزار و اذیت همسایه دیوار به دیوار شما شود. یکی از بهترین روش ها برای عایق بندی دیوار ها ، تبدیل دیوار های معمولی به دیوار های آکوستیک میباشد. 

دیوار آکوستیک  

دیوار آکوستیک

دیوار های آکوستیک و عایق صدا با جذب امواج صوتی مانع عبور آنها از دیوار میشوند. به این ترتیب اکثر امواج صوتی جذب شده و مانع ایجاد آلودگی صوتی میشوند.

چرا باید دیوار خود را آکوستیک کنم ؟

دیوار آکوستیک

رعایت قوانین ساختمان و حقوق همسایه داری 

ایجاد آلودگی صوتی به معنی عدم رعایت قوانین آپارتمان نشینی ، فرهنگ آپارتمان نشینی و همسایه داری میباشد. چراکه به هم زدن آرامش دیگران اصلا کار پسندیده ای نیست. با آکوستیک کردن فضای خانه و اتاق خود میتوانید به خوبی از ایجاد آلودگی صوتی حتی در ساعات سکوت ساختمان جلوگیری کنید.

راحتی در انجام برخی از فعالیت ها

نوازندگی و تمرین موسیقی در فضای آپارتمان بسیار کار دشواری است . چراکه همیشه با مشکلاتی همانند ایجاد آلودگی صوتی رو به رو هستید . با عایق بندی اتاق خود میتوانید به راحتی به نوازندگی ساز مورد علاقه خود رسیدگی کنید و دیگر نگران ایجاد آزار و اذیت برای دیگران نباشید.

دکوراسیون داخلی 

پنل های آکوستیک به علت شکل و رنگ های متنوع ، میتوانند به خوبی بر روی دیوار شما بدرخشند . استفاده از این پنل ها برای دکوراسیون داخلی میتواند ایده خوب و پر استفاده ای باشد.

 اتاق عایق صدا

یکی از روش های ساخت اتاق آکوستیک استفاده از پنل های عایق صدا است. اما برای ساخت محیطی عایق صدا از روش های دیگری استفاده کرد.

0 0 رای ها
این مقاله چقدر برای شما مفید بود ؟
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

نوشته های اخیر:

مطالب مرتبط:

برچسب ها :