تا 15 اردیبهشت 1403,به قیمت 1402 اشتراک بخر

تا 15 اردیبهشت 1403,
به قیمت 1402 اشتراک بخر

پنج مورد از قوانین آپارتمان نشینی

قوانین آپارتمان نشینی

آنچه در این مقاله می خوانید:

رعایت قوانین در اکثر مسائل میتواند از مشکلات زیادی پیشگیری کند. با رعایت چهارچوب ها و قوانین هر چیزی میتوانیم نتیجه و عملکرد بهتری بگیریم. آپارتمان نشینی نیز از این مسئله مستثنا نیست. همچنین با افزایش جمعیت و ترویج آپارتمان نشینی میان مردم رعایت قوانین آپارتمان نشینی بسیار بیشتر از قبل اهمیت پیدا میکند.

چهاردیواری هست، اختیاری نیست!

قوانین آپارتمان نشینی

سکونت در واحد های آپارتمانی همانند سکونت در خانه های ویلایی نیست. این بدین معناست که استفاده از ضرب المثل چهاردیواری اختیاری نیز مناسب آپارتمان نشینی نیست. آزادی در استفاده از فضا، داخل محیط های آپارتمانی، نسبت به خانه های ویلایی کمتر است. به دلیل نزدیکی واحد ها به هم دیگر شما قادر به انجام یکسری از موارد نیستید و نباید آرامش واحد های دیگر را به هم بریزید.

نظافت همه چیز است

قوانین آپارتمان نشینی

نظافت ساختمان امری است که همه ساکنین و مدیران مجموعه در آن سهیم هستند. البته که مدیریت مجموعه وضیفه نظافت ساختمان را بر عهده دارد. اما همراهی در نظافت ساختمان و حفظ آن از وظایف شما ساکنین گرامی است. مواردی مانند تفکیک زباله ها، حفظ تمیزی ساختمان و آسانسور بسیار میتواند در نظافت ساختمان اثر گذار و کمک کننده باشد.

قانون برای همه است

قوانین آپارتمان نشینی

هر ساختمانی برای خود قوانین مشخص و معینی دارد. که تمامی ساکنین ملزوم به رعایت و تبعیت از آن هستند. با رعایت قوانین ساختمان خود میتوانید در مدیریت مجموعه و همچنین نظم ساختمان بسیار کمک کننده و موثر باشید.

همسایه داری نیز از قوانین آپارتمان نشینی استقوانین آپارتمان نشینی

همسایه داری هم از نظر قانونی و هم از نظر شرعی امر بسیار قابل توجه و مهمی است. خصوصا در آپارتمان نشینی این مورد بسیار اهمیت دارد. به دلیل فاصله کم واحد ها به یکدیگر و نزدیک تر بودن افراد به هم، به عنوان ساکن آپارتمان نباید موجب آزار و اذیت واحد های دیگری شویم و سعی کنیم حقوق همسایگی یاد را بدیم و تماما رعایت کنیم.

وقت شناسی هم از قوانین آپارتمان نشینی است

استفاده نکردن از وسایلی با آلودگی صوتی بالا در ساعات استراحت همسایه ها، زمان بندی برای میهمانی های پر سرو صدا، برگزاری مراسم های مختلف در زمان درست خود. نمونه مواردی از وقت شناسی هستند. با وقت شناسی درست میتوانید از ایجاد مزاحمت برای همسایگان خود جلوگیری کنید.

بیشتر بخوانید

منشور آپارتمان نشینی

5 2 رای ها
این مقاله چقدر برای شما مفید بود ؟
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها