هوش مصنوعی در آپارتمان

هوش مصنوعی ساختمان

آنچه در این مقاله می خوانید:

با پیشرفت تکونولوژی های هوش مصنوعی، دستیار هوشمند برای کمک به افراد در زندگی روزمره به شکل خیلی گسترده ای استفاده میشود. در این مقاله به دستیار هوش مصنوعی در آپارتمان و مزایای آن میپردازیم.

قبل از شروع ، باید گفت که دستیار هوشمند در آپارتمان میتواند به شکل یک رباط یا یک برنامه کاربردی در گوشی ها و دستگاه های هوشمند عمل کند. در هر صورت، این دستیار هوشمند میتواند کمک بزرگی برای ساکنین آپارتمان ها باشند.

کاربرد های هوش مصنوعی در آپارتمان

هوش مصنوعی در آپارتمان

یکی از اصلی ترین کاربرد های دستیار هوشمند آپارتمان، کنترل و مدیریت خانه به صورت هوشمند است. با استفاده از دستیار هوشمند میتوانید از راه دور دستگاه های مختلفی مانند تلویزیون، روشنایی، کولر و غیره را به صورت آنلاین کنترل کنید. همچنین دستیار هوشمند میتواند برای ساکنین آپارتمان هشدار های لازم را درمورد مصرف انرژی گزارش داده و به آنها در مصرف بهتر گاز و برق کمک کند.

امنیت بالا تر با هوش مصنوعی

امنیت با هوش مصنوعی در آپارتمان

دستیار هوشمند میتواند در امنیت آپارتمان نقش درخشانی داشته باشد. دستیار هوش مصنوعی شما میتواند دوربین های مداربسته را کنترل کند. در این صورت به محض شناسایی خطر، تمامی ساکنین مطلع خواهند شد.

باید گفت که هوش مصنوعی در آپارتمان میتوان یکی از بهترین راه ها برای داشتن زندگی ساده تر و بهتر باشد. استفاده از دستیار هوشمند در آپارتمان، بهبود کیفیت زندگی ساکنین را تضمین میکند.

چه دستگاه هایی با هوش مصنوعی کنترل میشوند ؟

هوش مصنوعی در آپارتمان

دستیار هوشمند در آپارتمان میتواند برای کنترل دستگاه های مختلفی استفاده شود. به طور کلی، هر دستگاهی که از فناوری هوشمند اینترنت پشتیبانی کند و امکان ارتباط با دستیار هوشمند را داشته باشد، میتواند توسط هوش مصنوعی آپارتمان شما کنترل شود.

به عنوان مثال، دستیار هوشمند میتواند کنترل دستگاه های الکترونیکی آپارتمان مانند تلویزیون، ریسیور، سیستم های صوتی، دستگاه های پخش ویدیو، کنسول بازی و غیره استفاده شود. همچنین با استفاده از دستیار هوشمند خانه میتوانید دستگاه های خانگی دیگری مانند کولر، سیستم روشنایی، درب های خودکار، سیستم های امنیتی و غیره را نیز کنترل کنید.

بعضی از دستگاه های هوشمند حتی میتوانند با استفاده از صدای افراد و یا دستورات صوتی کنترل شوند. برای مثال شما میتوانید به دستیار هوشمند خود دستوراتی را ارجاع دهید. دستیار هوشمند با پردازش دستورات شما آن ها را اجرا میکند. این نمونه دستورات میتوانند برای خاموش یا روشن کردن دستگاه های خانگی و یا قفل کردن قفل های هوشمند استفاده شوند.

بیشتر بخوانید :

امنیت خانه های هوشمند

سیستم های روشنایی خانه های هوشمند

5 1 رای
این مقاله چقدر برای شما مفید بود ؟
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

نوشته های اخیر:

مطالب مرتبط:

برچسب ها :