نظافت ساختمان

نظافت ساختمان

آنچه در این مقاله می خوانید:

نظافت ، امری واجب برای همه اشخاص و انسان ها میباشد . یک نوع نظافت نظافت جمعیست ، بهداشت عمومی شامل بخش های مختلفی میباشد . بخش مورد نظر ما برای برسی در این مقاله نظافت ساختمان است ، امری که بر خلاف تفکرات بعضی از افراد تنها مربوط به سرایدار و بخش مدیریتی ساخاتمان نمیشود . در این امر تمامی ساکنان یک ساختمان سهیم هستند .

 

نقش بخش مدیریتی در نظافت ساختمان

وظایف مدیریت مجموعه در نظافت ساختمان

یکی از وظایف مهم بخش مدیریتی یک ساختمان حفظ بهداشت محیط ساختمان است . همچنین داشتن ساعتی مشخص برای جمع آوری زباله ها از طبقات ساختمانی . داشتن فضای مشخص برای نگهداری زباله ها . جدا نگهداشتن زباله های تر و خشک و قابل بازیافت از هم نیز امری سهیم در این وظیفه میباشد . کمک گرفتن از شرکت های خدماتی جهت نظافت محیط ساختمان و همچنین استخدام سرایدار برای نظافت کلی مجتمع راه حل های خوبی برای انجام دادن این مسئولیت توسط بخش مدیرتی است.

 

نقش ساکنین مجتمع در حفظ نظافت ساختمان

نقش ساکنین در نظافت ساختمان

در واقع موثر ترین افراد در دفع آلودگی ها و بهداشت ساختمان ، ساکنین هستند . اگر شما نیز ساکن مجتمع هستید میتوانید با رعایت نکاتی کوچک نقشی موثر در پاکی ساختمان خود داشته باشید .

 تفکیک زباله ها

تفکیک زباله ها

تفکیک زباله های تر و خشک و قابل بازیافت از هم نه تنها در بهداشت مجتمع بلکه در بهداشت شهری نیز نقش بسیار موثری دارد . همچنین این امر باعث سبک تر شدن وظایف سرایدار ، راحت تر شدن روند بازیافت و روند زدایش زباله ها میشود .

تحویل زباله ها در ساعت مشخص

تحویل زباله ها

همانطور که اشاره کردیم یکی از وظایف مدیریتی تایین یک زمان مشخص برای جمع آوری زباله ها از طبقات میباشد . اما تحویل زباله ها و رعایت زمان تایین شده برای حویل توسط ساکنین نیز ضروری و مورد توجه میباشد . تحویل زباله در ساعات مشخص نه زود تر ، و نه دیر تر موجب پاک و زیبا نگهداشتن فضای طبقات میباشد .

پرهیز از آلودگی صوتی

پرهیز از آلودگی صوتی

بهداشت و دفع آلودگی ساختمان تنها به ویژگی های جوی ختم نمیشود . آلودگی صوتی نیز میتواند خطرات و معایب زیادی را به همراه داشته باشد . مواردی مثل استفاده به جا و به موقع از وسایلی که صدای زیادی را به همراه دارند ، کم کردن صدای تلوزیون و دستگاه های صوتی و تصویری موارد کوچکی است که با رعایت آن میتوانیم در حفط بهداشت و دفع آلودگی صوتی نقشی مهم داشته باشیم .

5 1 رای
این مقاله چقدر برای شما مفید بود ؟
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

نوشته های اخیر:

مطالب مرتبط:

برچسب ها :