به مناسبت اعیاد مبارک قربان و غدیر خم

20 درصد تخفیف بگیر و در شاد کردن کودکان کار با همساده ها سهیم شو

کد تخفیف

ghadir1403

به مناسبت اعیاد مبارک قربان و غدیر خم

20 درصد تخفیف بگیر و در شاد کردن کودکان کار با همساده ها سهیم شو

کد تخفیف

ghadir1403

معرفی محله چیتگر تهران

آنچه در این مقاله می خوانید:

چیتگر از محله های نوساز تهران واقع در منطقه 22 شهرداری میباشد. در این مقاله به معرفی محله چیتگر میپردازیم . با ما همراه باشید.

تاریخچه

در گذشته زمین های محله چیتگر تهران متعلق به خانواده فرمانفرمایان و فیروزگر بود که بعد از انقلاب این زمین ها به سازمان زمین شهری واگذارشد. با گذشت زمان و مهاجرت افراد به غرب پایتخت تهران به مشکل ترافیک برخورد از این رو، مسئولان دولتی تصمیم گرفتند این منطقه را به شهر تهران اضافه کنند ومحله ای جدید به نام محله چیتگر تاسیس کنند.

چیتگر

چیتگر کجاست؟

چیتگر در منطقه 22 شهرداری تهران واقع شده است. این محله دارای دو بخش شمالی و جنوبی میباشد. از معروف ترین قسمت های آن، میتوان به دریاچه و پارک جنگلی چیتگر اشاره کرد. در ادامه به بررسی هریک از این بخش ها میپردازیم.

چیتگر شمالی

محله چیتگر شمالی در استان تهران و در محدوده‌ی غربی شهر تهران میباشد. این محله در منطقه 22 شهر تهران قرار گرفته است .

دسترسی ها

از شرق با بلوار ایران خودرو و از غرب با بلوار چهل و هفتم محدود شده است و مجاور با محله‌های ‌سرو آزاد، دریاچه شهدای خلیج فارس، چیتگر جنوبی، شهرک دانشگاه تهران، شهرک دانشگاهی، شهرک شهرداری میباشد.

دریاچه شهدای خلیج فارس

دریاچه شهداری خلیج فارس یا همان دریاچه چیتگر از مهمترین اماکن تفریحی و گردشگری منطقه چیتگر به شمار می آید. این دریاچه، دریاچه‌ای مصنوعی است که در ‌غرب تهران و منطقهٔ ۲۲ شهرداری تهران واقع شده‌است. مساحت این دریاچه ۱۳۰ هکتار است و در مجاورت آن ۱۲۰ هکتار مجموعهٔ تفریحی نیز در پهنهٔ خشکی ایجاد شده‌است.

دریاچه چیتگر تهران

چیتگر جنوبی

محله چیتگر جنوبی در استان تهران و در محدوده‌ی غربی شهر تهران واقع شده است. این محله در منطقه 22 شهر تهران قرار گرفته است.

دسترسی ها

از شمال با بزرگراه لشگری، از شرق با خیابان زامیاد، از جنوب با بلوار ایران خودرو و از غرب با بزرگراه فتح و بلوار تولیدگران محدود شده است و با محله‌های ‌وردآورد، شهرک دانشگاه تهران، شهرک غزالی، شهرک دانشگاهی، چیتگر شمالی، شهرک سینمایی، شهرک شهرداری مجاورت دارد.

پارک جنگلی چیتگر

پارک جنگلی چیتگر با هدف تصفیه هوا و جلوگیری از وزش باد شدید و وقوع طوفان احداث شد. این منطقه به ریه های تهران معروف است چراکه سهم بسزایی در کاهش آلودگی هوای تهران دارد. پارک جنگلی چیتگر مکانی مناسب برای گذراندن تعطیلات آخر هفته به همراه دوستان و خانواده میباشد و از همین جهت، آتخر هفنه های شلوغی دارد.

دسترسی ها

از شمال به دریاچه چیتگر، از جنوب به آزادراه تهران-کرج از غرب به شهرک سروآزاد و باغ گیاهشناسی و پیکان‌شهر و از شرق به منطقهٔ خرگوش‌دره محدود می‌شود.

پارک جنگلی چیتگر

مقالات مرتبط:

اماکن تفریحی شمال تهران
معرفی محله های جنوب تهران
محله های مرکز تهران
معرفی محله های شمال تهران
معرفی محله گیشا تهران

علیرضا گرجی

علیرضا گرجی

سرپرست تیم محتوای همساده ها و علاقه مند به حوزه کامپیوتر
0 0 رای ها
این مقاله چقدر برای شما مفید بود ؟
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها