تا 15 اردیبهشت 1403,به قیمت 1402 اشتراک بخر

تا 15 اردیبهشت 1403,
به قیمت 1402 اشتراک بخر

عزل مدیریت توسط مجمع مالکین ساختمان

توسط مجمع مالکین

آنچه در این مقاله می خوانید:

زمانی که مشکلات مدیریت ساختمان به قدری جدی میشود که دیگر جز تعویض مدیریت چاره دیگری باقی نمیماند. مجمع عمومی ساختمان دور هم جمع میشوند تا مدیریت را از جایگاه خود برکنار کنند و او را از مقام خویش عزل کنند. اما عزل مدیریت نیز قوانین و شرایط خودش را داراست که در این مقاله به چند نمونه از این قوانین و شرایط اشاره میکنیم.

عزل مدیریت و پایان کار هیات مدیره

موارد پایان ماموریت مدیر یا هیات مدیره ساختمان در قانون تملک آپارتمان ها بیان شده است. بر طبق ماده 16 این قانون ” در صورت استعفا ، فوت و عزل مدیر یا مدیران قبل از انقضای مدت ، مجمع عمومی فوق العاده به منظور انتخاب جانشین تشکیل خواهد شد . “

استعفای مدیر

استعفای مدیر

اگر مدیر یک ساختمان نتواند مسئولیت مدیریت را کامل متحمل شود. می تواند استعفای خود اعلام نماید و از سمت خود در ساختمان کناره گیری کند. بدین ترتیب قبل از پایان یافتن مدت مدیریت می تواند استعفا دهد .  بدین ترتیب مجمع عمومی ساختمان فرد دیگری را به عنوان مدیر انتخواب و به سمت میرسانند.

 عزل مدیریت

عزل مدیر

اگر مالکین به هر دلیلی قبل از پایان مدت مدیریت مدیر قصد برکناری مدیر را از مدیریت ساختمان داشته باشند. براساس ماده 16 قانون تملک آپارتمان ها می توانند در مجمع عمومی مدیر یا هیات مدیره را منعزل کنند. البته باید تقصیر و کوتاهی مدیر احراز گردد تا این اختیار را داشته باشند و پس از منعزل کردن وی انتخاب دوباره انجام می شود .

فوت مدیر

فوت مدیر

فوت یا  مرگ واقعه‌ای است که آثار و تبعات حقوقی دارد.  قوانین مختلفی نیز در این مورد تصویب شده است . بدیهی است که اگر مدیر فوت نماید سمت و ماموریت وی به عنوان مدیر ساختمان خاتمه می یابد و مجمع عمومی فرد دیگری را برای مدیریت ساختمان انتخاب می کند .

بیشتر بخوانید

5 2 رای ها
این مقاله چقدر برای شما مفید بود ؟
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها