طراحی داخلی کلاسیک

آنچه در این مقاله می خوانید:

با توجه به اینکه دکوراسیون داخلی کلاسیک، با طراحی‌داخلی مرتبط با آن ارتباط تنگاتنگی دارد؛ تصمیم گرفتیم تا در مقاله ای جداگانه به طراحی داخلی کلاسیک بپردازیم. در این مقاله المان های مرتبط با طراحی داخلی در سبک کلاسیک را مورد بررسی قرار میدهیم.

طراحی داخلی کلاسیک

ویژگی های مهم طراحی داخلی کلاسیک

در سبک کلاسیک و طراحی‌داخلی آن برخلاف طرح مدرن، رنگ های انتخابی ترکیب رنگ های ساده و شکیل هستند که هرگز از مد نمی‌افتند و خسته کننده نیستند. اکثر رنگ های مورد استفاده در این سبک همانطور که در دکوراسیون داخلی به آن اشاره کردیم، رنگ های نزدیک به طبیعت و ملایم (سبز، قرمز، کرم، طلایی، آبی و…) هستند. در نتیجه همخوانی بین رنگ دیوار، طرح و نقش دیوار، رنگ و طرح کف و همچنین طرح سقف بسیار حائز اهمیت است.

همچنین وجود نظم و تقارن از مهم ترین ویژگی های این طراحی است. وجود یک یا چند نقطه کانونی در چیدمان و طراحی کلاسیک از ملزومات اجرای این سبک هستند.

طراحی داخلی کلاسیک متقارن

المان های محیطی

در طراحی کلاسیک تمامی ویژگی ها با جزئیات و دقت طراحی و استفاده می‌شوند. یکی از مهم ترین ویژگی ها وجود نقاط کانونی و تقارن است. برای مثال در بسیاری از طراحی های کلاسیک، شومینه به عنوان نقطه کانونی و مرکز توجه قرار می‌گیرد و باقی مبلمان دور آن چیده می‌شوند.

در طراحی داخلی کلاسیک، ستون های بلند و سقف گچ بری شده یکی از الزامات هستند. استفاده از خطوط عمودی، استفاده از کاغذ دیواری با رنگ کرم و طرح های طلایی بر روی آن یکی دیگر از المان های این سبک هستند. توجه داشته باشید دیوارها را می‌توانید با نقاشی‌های پرجزئیات تزئین کنید. همچنین در سقف باید تمامی طرح های گچ بری ها متقارن و محل لوستر در مرکز سقف باشد.

برای کف منزل نیز از پارکت، لمینت، چوب و یا سنگ در رنگ های مختلف استفاده می‌شود. فقط باید هماهنگی رنگ ها در نظر بگیرید.

در سبک کلاسیک ترجیحا از پرده‌های سرتاسری و چین‌دار و بلند استفاده می‌شود که توسط قوسی به دیوار گره می‌خورند. در اکثر موارد نیز رگه های طلایی را می‌توانید در آن مشاهده کنید.


برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به دکوراسیون منزل به مقالات زیر مراجعه کنید:

راهنمای دکوراسیون داخلی آپارتمان

دکوراسیون کلاسیک
بهترین چوب برای کابینت ها و طراحی داخلی

سپهر یعقوبی

سپهر یعقوبی

عضو تیم تولید محتوای همساده ها، علاقه مند به حوزه کامپیوتر و مسائل چالش بر انگیز.
0 0 رای ها
این مقاله چقدر برای شما مفید بود ؟
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

نوشته های اخیر:

مطالب مرتبط:

برچسب ها :