تا 15 اردیبهشت 1403,به قیمت 1402 اشتراک بخر

تا 15 اردیبهشت 1403,
به قیمت 1402 اشتراک بخر

شگفت انگیز ترین معماری های اروپا

شگفت انگیز ترین معماری های اروپایی

آنچه در این مقاله می خوانید:

اروپا تاریخچه درخشانی در زمینه سازه های خارق العاده دارد . در این مقاله به شما شگفت انگیز ترین معماری های اروپایی را معرفی میکنیم . پشت هر یک از این معماری ها ، دنیایی از داستان خوابیده است .

شگفت انگیز ترین معماری های اروپا

شگفت انگیز ترین معماری های اروپا

اکثر معماری های شگفت انگیز اروپاییان ، متعلق به دوران جنگ های صلیبی است . تعداد زیادی از کاخ ها و کلیسا های بزرگ و زیبای اروپا در آن دوره از تاریخ شکل گرفتند . اگرچه بعد از این دوره از تاریخ نیز اروپا شاهد اثرات هنری و سازه های شگفت انگیزی بوده و هست .

برج کج پیزا – ایتالیا

برج کج پیزا

برج کج پیزا در ایتالیا و در شهر پیزا بنا شده . با اینکه برج پیزا تنها برج کج جهان نیست ، بلکه یکی از معروف ترین برج های کج و معماری های شناخته اروپا شده است . برج کج پیزا که نماد اصلی شهر پیزا است ، در سال 1987 در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شد .

علت پدید آمدن پیزا

در صده 12 میلادی ، مردم شهر پیزا رویای ساخت یک معماری شگفت انگیز و یک کلیسای بی نظیر در سر داشتند . آنها تصمیم گرفتن تا برای تحت تاثیر قرار دادن برج سینت مارک ، برج پیزا را به عنوان کلیسای خود بنا کنند .

در آن دوره از تاریخ ثروتمندان ایتالیایی برای رقابت با خاندان های ثروتمند دیگر ، بزرگ ترین هنرمندان و معماران آن زمان را به کار میگرفتند و آنهارا مشغول به ساختن شاهکار های هنری همانند برج کج پیزا میساختند .

 داستان کج بودن برج پیزا

ستبرای پایه های برج به طول 5 متر بود که درون ماسه کاشته شده بود . کارشناسان می‌گویند علت اصلی انحراف برج مربوط به خاک ماسه‌ای اسفنجی زیر آن است. این منطقه از شن ، خاک ، و رس آبرفتی حاوی ۶۰ درصد آب تشکیل شده و در حقیقت بنای برج روی یک زمین باتلاقی ساخته شده‌است .

کلیسای نوترا دام – پاریس

کلیسای نوترادام پاریس

کلیسای نوترادام که به کلیسای پاریس نیز معروف است ، از قرن یازدهم بر پاریس مشرف بوده . این کلیسا از مظاهر فرهنگی و مذهبی فرانسه محسوب میشود . ین کلیسا در جزیره سیته در میانه رود سن و در منطقه چهارم در مرکز پاریس واقع شده‌است. هر سال ۱۳ میلیون نفر از آن بازدید می‌کنند .

تاریخچه کلیسای نوترادام

تا قبل از قرن چهارم میلادی ، به جای کلیسای نوترادام ، معبدی غیر مسیحی بنا بود . در قرن چهارم میلادی آن معبد جار خود را به کلیسای برای مسیحیان داد . این ساختمان تا قرن دوازدهم میلادی پا برجا بود . در قرن دوازدهم میلادی ، پاریس میزبان افراد بسیار زیادی شد . با افزایش جمعیت ، مردم پاریس تصمیم گرفتند تا کلیسای بزرگتری برای شهر خود بنا کنند .

مردم پاریس در سال 1163 میلادی شروع به ساخت کلیسایی جدید کردند . ساخت این کلیسا تقریبا دو قرن طول کشید و در سال 1345 میلادی به پایان رسید .

این کلیسا به مدت بسیار زیادی ، بزرگ ترین کلیسای اروپا بود . این کلیسا یکی از زیبا ترین اثرات هنری در سبک معماری گوتیک میباشد .

برای تزیین داخل و خارج آن صدها مجسمه کوچک و بزرگ از سنگ یا چوب تراشیده‌اند. این کلیسا چند بار در طول تاریخ مورد مرمت و بازسازی قرار گرفته است؛ از جمله در ۱۸۴۱ (میلادی) توسط دو معمار ماهر اوژن ویوله لودوک و ژان باتیست لاسو .

ساعت بیگ بِن – لندن

ساعت بیگ بِن

برج ساعت لندن ، بیگ بن (Big Ben) بزرگ ترین و معروف ترین برج ساعت جهان است که در لندن واقع شده . این برج یکی دیگر از معماری های شگفت انگیز اروپایی است . بیگ بن، نام زنگ بزرگ سیزده تنی است که در داخل برج قرار دارد و سر هر ساعت، نیم ساعت و ربع ساعت به صدا در می‌آید.

برج بیگ بن در بریتانیا به نام رسمی برج سنت استفان کاخ وست‌مینستر شناخته میشود . این برج به نام Clock Tower نیز شناخته میشد . اما در شصتمین سالگرد تاجگذاری ملکه الیزابت دوم ، نام این برج به Elizabeth Tower تغییر یافت.

پیشینه برج ساعت بیگ بِن

پس از آنکه کاخ وست مینستر در آتش‌سوزی ویرانگری در تاریخ ۲۲ ماه اکتبر سال ۱۸۳۴ میلادی از بین رفت ، چارلز بری ، یکی از معمار های معروف انگلیسی ، ساخت مجدد این کاخ را شروع کرد و یک برج ساعت برای ضلع شمال شرقی کاخ در نظر گرفت.

با وجود اینکه ته‌بنای برج بیگ بن، به همراه ساختمان کاخ، در سال ۱۸۳۴ نهاده شد، اما خود برج ۱۳ سال بعد در سال ۱۸۵۶ ساخته شد.

0 0 رای ها
این مقاله چقدر برای شما مفید بود ؟
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها