شب یلدا و فرهنگ آپارتمان نشینی

آنچه در این مقاله می خوانید:

شب یلدا یک سنت باستانی در ایران است. مردم هرساله در آخرین شب پاییز این جشن را برگزار میکنند. شب یلدا یا شب چله آداب و رسومی دارد و از آنجایی که آپارتمان نشینی گسترش یافته است، باید مواردی را برای برگزاری این مراسم رعایت کنیم تا همواره از فرهنگ آپاتمان نشینی و حقوق همسایگان حمایت شود. در ادامه با ما همراه باشید.

شب یلدا جشنی با ریشه‌های باستانی در فرهنگ ایران است که در ابتدای فصل زمستان جشن گرفته می‌شود. این جشن به مناسبت طلوع نور و شکوفایی طبیعت پس از طولانی‌ترین شب سال محسوب می‌شود. در این شب، خانواده‌ها و دوستان با هم جمع می‌شوند، آتش می‌زنند، با خوراکی های مختلف از جمله آجیل، میوه‌های زمستانی همچون انار و هندوانه پذیرایی میکنند و بازی‌های مختلف سنتی انجام میدهند. این جشن باورهای باستانی و نمادینی دارد و نمایانگر شکوفایی و روزهای روشنی است که پس از طولانی‌ترین شب سال به دنیا می‌آید.

فرهن شب یلدا

فرهنگ یلدایی

رعایت فرهنگ آپارتمان نشینی از جمله موارد مهم درشب نشینی های یلدایی میباشد. در ادامه مواردی را ذکر میکنیم رعایتشان به برگزاری بدون دردسر مراسم شب یلدا کمک میکند.

اطلاع رسانی

قبل از آمدن مهمان‌ها، به همسایه‌ها اطلاع دهید و از سر و صدای احتمالی پیشاپیش عذرخواهی کنید. با این رفتار، به آنها یادآوری می‌شود که مراعات ما در جشن‌ها و مهمانی‌ها بسیار مهم است.

جابجایی

لوازم منزل را هنگام جابه‌جا کردن بلند کنید و در ساعات سکوت از جابه‌جا کردن آنها خودداری کنید.

وسایل پرصدا

در ساعات سکوت، از روشن کردن ماشین لباسشویی و جاروبرقی پرهیز کنید. نظافت پس از رفتن مهمان‌ها میتواند در ساعات مناسب انجام شود.

پایان مهمانی

تدارک دهید تا مهمانی‌های خود تا قبل از ساعت سکوت به پایان برسد.

استفاده صحیح از آسانسور

در آسانسور، درب به درستی بسته شود تا دیگران نیز بتوانند از آن استفاده کنند. از نگه‌داشتن آسانسور خودداری کنید.

حفظ امنیت ساختمان

اگر ناشناسی زنگ شما را بزند و خود را معرفی کند، در را به روی او باز نکنید. بهتر است با تلفن اطلاعات را دریافت کرده و امنیت آپارتمان را حفظ کنید.

اگر فرد ناشناس همراه با ورود شما وارد آپارتمان شود، از نام واحد مورد نظرش بپرسید.

نتیجه گیری

رعایت فرهنگ آپارتمان نشینی در شب یلدا امر مهمی است که همه ساکنان یک ساختمان باید به آن توجه کنند. مدیران ساختمان میتوانند با استفاده از ویژگی تابلو اعلانات در نرم افزار مدیریت ساختمان همساده ها اطلاع رسانی های مربوطه را انجام دهند. از ۱۵ آذر ماه تا اول دی ماه فرصت دارید تا از تخفیف بی نظیر ۳۰ درصدی بر روی تمامی پلن های همساده ها بهره ببرید.

مقاله های مرتبط:

رعایت فرهنگ آپارتمان نشینی در برگزاری جشن

منشور آپارتمان نشینی

نکات برگزاری مراسم عزاداری و مذهبی در ساختمان

مسئولیت ساکنین در قبال ساختمان

پنج مورد از قوانین آپارتمان نشینی

علیرضا گرجی

علیرضا گرجی

سرپرست تیم محتوای همساده ها و علاقه مند به حوزه کامپیوتر
0 0 رای ها
این مقاله چقدر برای شما مفید بود ؟
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

نوشته های اخیر:

مطالب مرتبط:

برچسب ها :