دکوراسیون مدرن

دکوراسیون مدرن

آنچه در این مقاله می خوانید:

دکوراسیون مدرن از اواخر قرن 19 وارد چیدمان منازل شد و محبوبیت خود را در اوایل قرن 20 به دلیل زیبایی در حین سادگی بدست آورد. بهترین تعریف برای این سبک سادگی رنگ ها و المان های منظم است. هر هفته در همساده ها یک مقاله در رابطه با سبک های دکوراسیون داخلی منتشر می‌شود، پس با ما همراه باشید.

دکوراسیون مدرن

واژه لاتین “مدرن” در زبان فارسی، جدید یا نوین معنی می‌شود. ولی نباید دکوراسیون مدرن را با سبک معاصر اشتباه بگیریم. در سبک معاصر از المان‌های متناسب با مد روز جهان استفاده می‌شود که دائما در حال تغییر است. اما سبک مدرن آمیزه ای از سادگی، نظم و شیک بودن است که در میانه قرن 19 بوجود آمد. در واقع این سبک برای کسانی مناسب است که به نظم، سادگی و شلوغ نبودن چیدمان خانه خود اهمیت می‌دهند.

ترکیب رنگ در دکوراسیون مدرن

در چیدمان مدرن، باید از رنگ های خنثی و ملایم و روشن و در صورت امکان تک رنگ استفاده کنید. همچنین المان های داخلی می‌توانند ترکیبی از شیشه و استیل نیز باشند. رنگ هایی که در این چیدمان بکار می‌برید باید مات باشد. در این سبک، از رنگ تیره نیز می‌توانید استفاده کنید اما توجه کنید که رنگ ها در تضاد نباشند.

جنس اجزای سبک مدرن

المان‌هایی که در سبک مدرن بکار می‌رود، شامل لوازم ساده و کاربردی است. به دلیل اینکه این سبک به دور از شلوغی و مبتنی بر نظم است، نباید چیدمان شلوغ و پر از لوازم مختلف باشد. یکی دیگر از عنصر های سبک مدرن استفاده از فلزات مختلف است؛ در اسکلت مبل‌ها، میزها، آباژور و لوسترها و شیرآلات می‌توان این فلزات را به کار گرفت.

دکوراسیون داخلی به سبک مدرن

نورپردازی در دکوراسیون مدرن

به این دلیل که دکوراسیون مدرن باید در فضایی باز انجام بگیرد، نورپردازی آن نیز اغلب نور طبیعی از پنجره است و باقی نورپردازی توسط منبع های نور مخفی و هوشمند انجام می‌گیرد. به طوری که شما منبع مستقیمی از نور مشاهده نمی‌کنید و نور های سفید در اکثر گوشه ها دیده می‌شود.


درباره دکوراسیون داخلی بیشتر بخوانید:

راهنمای دکوراسیون داخلی آپارتمان

دکوراسیون بوهمیایی

دکوراسیون کابینت آشپزخانه

سپهر یعقوبی

سپهر یعقوبی

عضو تیم تولید محتوای همساده ها، علاقه مند به حوزه کامپیوتر و مسائل چالش بر انگیز.
0 0 رای ها
این مقاله چقدر برای شما مفید بود ؟
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

نوشته های اخیر:

مطالب مرتبط:

برچسب ها :