تا 15 اردیبهشت 1403,به قیمت 1402 اشتراک بخر

تا 15 اردیبهشت 1403,
به قیمت 1402 اشتراک بخر

دکوراسیون صنعتی

دکوراسیون صنعتی

آنچه در این مقاله می خوانید:

یکی دیگر از سبک های پرطرفدار دکوراسیون داخلی چند وقت اخیر، دکوراسیون صنعتی می‌باشد. دکوراسیونی که با المان‌های مدرن در کنار المان های قدیمی زیبایی خاصی به محیط منزل شما می‌دهد. هر هفته در همساده ها یک مقاله در رابطه با سبک های دکوراسیون داخلی منتشر می‌شود، پس با ما همراه باشید.

دکوراسیون منزل به سبک صنعتی

چگونگی بوجود آمدن دکوراسیون صنعتی به اوایل قرن بیستم برمیگردد. جایی که بسیاری از کارخانجات صنعتی تعطیل شدند و ساختمان‌های متروکه آن‌ها در فضای شهر به جای ماند. سپس تصمیم گرفته‌شد تا این کارخانجات به فضاهای مسکونی تبدیل شوند. وجود دیوار های آجری، لوله‌ها و اتصالات روکار و همچنین اسکلت های آهنی و بتنی، همگی باهم باعث تولد سبک صنعتی در دنیای دکوراسیون شدند.

ترکیب رنگ در دکوراسیون صنعتی

به طور کلی در سبک صنعتی از رنگ های طبیعی در کنار رنگ های خنثی استفاده می‌شود. ترکیب رنگ های خاکستری و سفید یکی از رایج ترین ترکیب هایی است که در این سبک استفاده می‌شود. همچنین وجود رنگ های اشباع مانند قهوه‌ای، نارنجی و خرمایی به تعادل محیط و بیش از حد بی روح نشدن آن کمک می‌کنند. همچنین وجود المان‌های چوبی و آهنی نیز به تعادل محیط کمک می‌کند.

چیدمان اجزای دکوراسیون صنعتی

جنس اجزای سبک صنعتی

در سبک صنعتی، مبلمان باید طوری انتخاب شوند تا حس قدیمی و در عین حال راحت بودن را القا کنند. در کل لوازمی که در این سبک استفاده می‌شوند باید نمایان کننده کارخانه و ساختمان های قدیمی باشند. یکی از بهترین شیوه‌های ایجاد دکوراسیون صنعتی، استفاده از لوازم تلفیقی چوب و آهن است. همچنین استفاده از سیم کشی و لوله کشی های منظم روکار یکی از اصول طراحی داخلی این سبک است.

استفاده از کانال های تهویه هوای روکار و همچنین اتصالات لوله کشی ها می‌تواند زیبایی دکوراسیون صنعتی شما را دو چندان کند. همچنین استفاده از لوازم تزئینی که جزء لوازم صنعتی قدیمی و یا حتی ترکیبی از تعدادی چرخ دنده باشد در این چیدمان بسیار مورد توجه است. برای جلوگیری از بی روح شدن و سردی بیش از حد فضا می‌توانید از تعدادی گل نیز در چیدمان خود استفاده کنید.

دکوراسیون صنعتی در منازل

نورپردازی در دکوراسیون صنعتی

روشنایی یکی از عناصر بسیار مهم جلوه‌گری یک دکوراسیون است. در بسیاری مواقع نیز این موضوع باعث ایجاد چالش می‌شود. در دکوراسیون صنعتی نیز نورپردازی از چالش های مهم آن است. استفاده از آویزهای روشنایی ساده، لوستر های ساده فلزی و آباژور های پایه بلند از جنس فلز در این دکوراسیون بسیار مرسوم است.


درباره دکوراسیون داخلی بیشتر بخوانید:

راهنمای دکوراسیون داخلی آپارتمان

دکوراسیون مینیمال

سپهر یعقوبی

سپهر یعقوبی

عضو تیم تولید محتوای همساده ها، علاقه مند به حوزه کامپیوتر و مسائل چالش بر انگیز.
5 1 رای
این مقاله چقدر برای شما مفید بود ؟
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها