تا 15 اردیبهشت 1403,به قیمت 1402 اشتراک بخر

تا 15 اردیبهشت 1403,
به قیمت 1402 اشتراک بخر

دکوراسیون شیکر

دکوراسیون شیکر - کاور مقاله

آنچه در این مقاله می خوانید:

گاهی اوقات با وجود داشتن فضای کافی، افراد علاقه به سادگی در چیدمان خانه خود دارند. دکوراسیون شیکر، دکوراسیونی با سبک و سیاق دکوراسیون مینیمال است. اما تفاوت های خاصی دارد که به بررسی آن ها میپردازیم. هر هفته در همساده ها یک مقاله در رابطه با سبک های دکوراسیون داخلی منتشر می‌شود، پس با ما همراه باشید.

دکوراسیون شیکر در آشپزخانه

دکوراسیون شیکر از آن دسته دکوراسیون‌هایی است که داستان جالبی دارد. در اواخر قرن 17 تا اواسط قرن 18، افرادی با اعتقاداتی مبنی بر سادگی و ساده زیستی و همچنین طبیعت گرایی این سبک را پدید آوردند. آن‌ها با این تفکر که روح انسان بی آلایش و پاک است و باید در میان عناصر طبیعی و به دور از شلوغی باشد، این سبک را به کار گرفتند.

ترکیب رنگ در دکوراسیون شیکر

نکته مهم در انتخاب رنگ ها وجود ملایمت در آن‌هاست. در میان رنگ ها نباید تفاوت فاحش وجود داشته‌باشد، برای مثال استفاده از سفید و سیاه. برای مثال می‌توان از سفید و خاکستری در کنار یکدیگر استفاده کرد. همچنین برای جلوگیری از بی روح شدن فضا می‌توان از تناژ ملایم بسیاری از رنگ ها استفاده کرد اما نه به طوری که نظم رنگ آمیزی بهم بریزد. همچنین اگر رنگ‌ها منشا طبیعی داشته‌باشند، فضا بسیار دلنشین تر می‌شود.

اتاق خواب با دکوراسیون شیکر

جنس اجزای سبک شیکر

جنس مبلمان و المان‌های مختلف اکثرا از چوب های ساده و سبک تشکیل می‌شود. همچنین وجود برخی از خلاقیت‌ها مانند لوازم تاشو، لوازم چند منظوره از ابداعات این سبک است. در بسیاری از متریال‌ها ردی از طبیعت مشاهده می‌شود، برای مثال مبل و فرش‌ها اکثرا از منسوجات طبیعی هستند. در این سبک از طراحی های پیچیده و غیرضروری به شدت خودداری می‌شود.

پذیرایی با دکوراسیون شیکر

نورپردازی در دکوراسیون شیکر

در مسئله نورپردازی نیز باید توجه کنیم با این نحوه چیدمان باید نورپردازی گرم نیز وجود داشته‌باشد. در انتخاب لوستر، آباژور، چراغ و… سادگی و کاربردی بودن را ملاک انتخاب خود قرار دهید و مشکلی برای شما پیش نمی‌آید!


درباره دکوراسیون داخلی بیشتر بخوانید:

راهنمای دکوراسیون داخلی آپارتمان

دکوراسیون روستیک

بهترین سنگ ها برای دکوراسیون داخلی

سپهر یعقوبی

سپهر یعقوبی

عضو تیم تولید محتوای همساده ها، علاقه مند به حوزه کامپیوتر و مسائل چالش بر انگیز.
0 0 رای ها
این مقاله چقدر برای شما مفید بود ؟
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها