تا 15 اردیبهشت 1403,به قیمت 1402 اشتراک بخر

تا 15 اردیبهشت 1403,
به قیمت 1402 اشتراک بخر

خانه های هوشمند

خانه هوشمند

آنچه در این مقاله می خوانید:

با پیشرفت علم و فناوری و همچنین اتش انسان برای رسیدن به زندگی راحت و آسوده، تغییرات بسیاری شامل حال هنر معماری شد. با توسعه و پیشرفت روز افزون تکنولوژی معماری نیز پیشرفت های بسیاری در زمینه خانه های هوشمند داشته. اما این سازه های هوشمند چه نوع ساختمان هایی هستند ؟ چگونه میتوانیم خانه خود را هوشمند کنیم ؟. اصلا فواید داشتن یک خانه هوشمند چیست ؟

خانه های هوشمند

خانه های هوشمند

در ساخت خانه های پیشرفته از معماری و تکنولوژی پیشرفته ای استفاده شده را سکونت در خانه را به راحت ترین شکل ممکن خود برساند. این نوع خانه ها از سیستم امنیتی بسیار بالایی برخوردار هستند. همچنین در این معماری های پیشرفته تهویه هوا، تنظیم دما و بسیاری از موارد دیگر به صورت خودکار و هوشمند انجام میشود.

مزایای ساختمان هوشمند

مزایای خانه های هوشمند

  • امنیت بالا
  • کنترل از راه دور به صورت اینترنتی
  • تنظیم دمای خودکار
  • سیستم تهویه هوای اتوماتیک
  • گجت های هوشمند خانگی

چگونه خانه خود را هوشمند کنیم ؟

چگونه خانه خود را هوشمند کنیم ؟

اینترنت اشیا پایه اصلی خانه های هوشمند میباشد. برای داشتن یک ساختمان هوشمند، تمامی وسایل و ابزارآلات داخل خانه شما باید به یک شبکه ارتباطی متصل شوند. تا شما بتوانید به راحتی و با استفاده از آن شبکه ارتباطی خانه خود را به راحتی کنترل کنید. توجه داشته باشید که ایجاد این شبکه ارتباطی تنها زمانی ممکن است که وسایل خانه شما از قابلیت اتصال به این شبکه برخوردار باشند.

ابزار هایی برای هوشمند سازی خانه شما

ابزار های برای هوشمند سازی خانه

اولین و مهم ترین ابزار برای داشتن یک خانه هوشمند اینترنت است. شما با متصل کردن دیگر وسایل موجود در خانه به اینترنت میتوانید خانه خود را حتی از طریق گوشی تلفن همراه خود مدیریت کنید.

تلوزیون های  پیشرفته (Smart TV)

با متصل کردن اسمارت تیوی خود به اینترنت میتوانید به حجم زیادی از اپلیکیشن ها فیلم ها و موسیقی ها دسترسی داشته باشید. همچنین با استفاده از نرم افزار های مخصوص خانه های هوشمند میتوانید بدون استفاده از کنترل تلویزیون و با استفاده از یک برنامه کنترل اشیا به راحتی تلوزیون خود مدیریت و کنترل کنید.

سیستم روشنایی هوشمند (Smart light)

این نوع سیستم های نور پردازی تمامی سیستم روشنای خانه شمارا اینترنتی خواهند کرد. به طوری که میتوانید با استفاده از یک سنسور صدا و با یک بشکن نور خانه خود را روشن و یا خاموش کنید. همچنین با متصل کردن این سیستم نور پردازی به نرم افزار های مدیریت خانه هوشمند میتوانید به راحتی سیستم روشنایی خانه خود را به سبک خود مدیریت کنید.

ترموستات های هوشمند (Smart temperature)

ترموستات های هوشمند وظیفه تنظیم دما را بر عهده میگیرند. و با استفاده از تنظیمات شخصی فرد و تشخیص دمای مورد پسند کاربر، به سیستم تهویه و سیستم سرمایش و گرمایش هوشمند خانه شما متصل میشوند و تنظیم دمای خانه شما را به صورت خودکار انجام میدهند.

قفل های هوشمند (Smart Lock)

قفل های هوشمند عضو سیستم امنیتی ساختمان شما هستند و تنوع بسیار زیادی دارند. این قفل ها میتوانند با اسکن چهره، اثر انگشت و یا تگ تلفن همراه شما هویت شمارا تشخیص دهند. با متصل کردن قفل های هوشمند به سیستم مدیریتی خانه خود میتوانید در های خانه خود را به صورت اینترنتی باز و بست کنید. در زمینه امنیت ساختمان قفل ها انواع بسیار زیادی دارند.

پرده های هوشمند (Smart Curtain)

با استفاده از پرده های هوشمند و متصل کردن آن به شبکه ارتباطی خانه هوشمند خود میتوانید پرده های خود را از راه دور کنترل کنید. همچنین با تنظیم تایمر میتوانید باز و بسته شدن پرده خود را اتوماتیک کنید.

ربات های خانگی (Home robots)

ربات های خانگی نوعی جدید از تکنولوژی ربات ها محسوب میشوند. این نوع از ربات ها در موضوعات مختلفی مانند سرگرمی و انجام کار های روزانه یک خانه مانند تمیز کردن، کمک کننده هستند

5 1 رای
این مقاله چقدر برای شما مفید بود ؟
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها