تا 15 اردیبهشت 1403,به قیمت 1402 اشتراک بخر

تا 15 اردیبهشت 1403,
به قیمت 1402 اشتراک بخر

چرا باید از دستگاه آب تصفیه کن استفاده کنیم ؟

چرا باید از آب تصفیه کن استفاده کنیم

آنچه در این مقاله می خوانید:

امروزه با افزایش تولیدات شیمیایی امکان وجود مواد مضر شیمیایی در آب های لوله کشی بسیار است. درست است که تمامی آب های لوله کشی از تصفیه خانه های بزرگی رد میشوند. همچنین کاملا واضح است که این آب ها تا حد زیادی از مواد شیمیایی خود را از دست میدهند. اما استفاده از دستگاه آب تصفیه کن علاوه بر محکم کاری و ایجاد اطمینان از آب ، فواید و مزایای دیگری نیز دارد.

آب تصفیه چیست ؟

آب تصفیه چیست ؟

هدف اصلی تصفیه آب لوله کشی شهری حذف کامل مواد شیمیای و مضر آب ، و بهبود کیفیت آب میباشد. آب های آشامیدنی تصفیه و ضدعفونی میشوند. این فرایند مطابق استانداردهای سازمان جهانی بهداشت WHO و NSF و همچنین گواهینامه بین المللی تست کیفیت آب آشامیدنی WaterQuality، انجام میشود.

 درواقع هدف اصلی از تصفیه آب، کاهش سطح املاح ناخواسته و آلوده در آب آشامیدنی برای استفاده و افزایش سطح ph آب برای تولید آب یونیزه قلیایی و استفاده از خواص درمانی آب قلیایی برای بدن انسان است. یک تصفیه آب قلیایی با کاهش سطح اسیدیته آب آشامیدنی و افزایش سطح قلیایی آن میتواند خواص قوی آنتی اکسیدانی یا ضد سرطانی در اختیار شما قرار دهد که فواید زیادی برای بدن انسان خواهد داشت.

اما ممکن است تصفیه آب هدفی دیگر نیز به همراه داشته باشد و در حوزه های شیمیایی ، پزشکی ، دارو سازی و آب های صنعتی نیز به صورت های مختلفی انجام شود.

روش های کاربردی حذف املاح مضر آب چیست؟

حذف املاح مضر آب

روش های کاربردی مختلفی برای حذف املاح مضر آب وجود دارند. این فرایند های فرایند های فیزیکی مانند فیلتراسیون، رسوبگذاری و تقطیر میباشند.

برای تصفیه آب از فرآیندهای بیولوژیکی همچون فیلترهای شنی رزین، یا کربن فعال Activated Carbon نیز مورد استفاده قرار گیرند. برای انگل زدایی آب چاه خانگی نیز از دستگاه تصفیه آب RO مجهز به لامپ یو وی UV اشعه ماورا بنفش Ultra-Violet استفاده میگردد. تا میکروب زدایی آب آلوده به صورت کامل انجام گرفته و باعث بیماری های گوارشی پس از مصرف و نوشیدن نشوند.

دستگاه های آب تصفیه کن چگونه کار میکنند ؟

دستگاه آب تصفیه کن

دستگاه تصفیه آب خانگی غلظت ذرات معلق از جمله انگل، باکتری، جلبک، ویروس و قارچ را داخل میدهد. همچنین مواد حل شده در آب های لوله کشی شهری مانند نیترات و فلوراید توسط دستگاه تصفیه آب زیر سینکی Reverse Osmosis کاملا حذف میگردند.

کیفیت آب آشامیدنی ارتباط مستقیمی با بهداشت جهانی دارد. و به این دلیل است که استاندارد کیفیت آب های آشامیدنی توسط سازمان بین المللی بهداشت تعیین میشود. به همین دلیل داشتن یک دستگاه آب تصفیه کن با کیفیت از اهمیت زیادی برخوردار است.

منبع : tasfiyeasa.com

5 1 رای
این مقاله چقدر برای شما مفید بود ؟
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها